VISA – Płacenie „kartą”

VISA. Prezydent Andrzej Duda nie jest taki zły 🙂 podpisał ustawę by prawie zawsze można było płacić gotówką. Spoko pomysł ale chciał bym tez by każda firma miała obowiązek przyjmowania pieniędzy elektronicznych. Lubię płacić kartą i wolę tak robić zakupy, ale np. są takie bary jak Bocianówka w Zawiercie. Nie da się tam płacić kartą a wolał bym, myślę że dla państwa to też było by lepsze z różnych powodów. Panie prezydencie Polski Andrzej Duda, czemu nie wszędzie można płacić kartą ?

VISA.


VISA

„Sprzedawca nie będzie mógł odmówić przyjęcia płatności w gotówce – wynika z ustawy podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.”

„Zgodnie z ustawą obowiązek przyjmowania gotówki nie będzie stosowany w sprzedaży przez Internet, w miejscu samoobsługowym bez obecności personelu, w trakcie imprezy masowej, o ile zamieszczono taką informację w regulaminie, a także powyżej ustalonego limitu jednorazowej transakcji. Sprzedawca nie będzie mógł pobierać dodatkowej opłaty za płatność gotówką.”

Płatności gotówkowe będą musiały być przyjmowane przez sprzedawców. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę – TVN24 Biznes

Jedna odpowiedź do “VISA – Płacenie „kartą””

  1. Fajnie że nie będzie pobierana dodatkowa opłata za płatność kartą, ale kupowałem ostatnio w zawiercie, koło biedronki maskę na twarz, 1 złoty i nie mogłem zapłacić kartą ,,, Panie Prezydencie Andrzej Duda proszę coś z tym zrobić ^ ^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *