Pomoc dla kredytów hipotecznych

Pomoc dla kredytów hipotecznych, Rząd PiS dał najbiedniejszym możliwość z korzystania z zawieszenia raty kredytu hipotecznego. Na początku myślałem że to kiepska opcja, biorąc pod uwagę że stopy jeszcze przynajmniej parę razy pójdą w górę, myślałem poczekam teraz a później zapłacę już większe raty.

Na szczęście powoli doszedłem to takiego zajebistego pomysłu:

Zawieszam w sumie 8 rat, odkładam te pieniądze i nadpłacam kredyt. Bo kiedy nadpłacam kredyt to znika mi cała kwota bez odsetek. A jak płacę raty, to połowa jest spłatą a połowa procentami.

Zawieszenie rat jest o tyle fajne że teraz jest ta górka, za rok stopy będą spadać. No i jeżeli kasę za raty się odłoży i nadpłaci kredyt hipoteczny, bo inaczej można wyjść gorzej.

Pomoc dla kredytów hipotecznych

Dzięki PiS, czuję że to mi trochę pomoże ^ ^,

Jedna odpowiedź do “Pomoc dla kredytów hipotecznych”

  1. „Wakacje kredytowe przyniosą klientom spore korzyści. Pokazujemy, ile można zaoszczędzić dzięki nadpłacie kapitału” w końcu ktoś o tym napisał, bo już myślałem że tylko ja na to wpadłem 🙂

    https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/wakacje-kredytowe-przyniosa-klientom-spore-korzysci-pokazujemy-ile-mozna-zaoszczedzic/999d7ql

    „Wakacje kredytowe, które wystartują w lipcu, to de facto darmowa wieloletnia pożyczka o równowartości ośmiu miesięcznych rat kredytu mieszkaniowego. Pieniądze, które zaoszczędzimy w ten sposób, warto przeznaczyć na nadpłatę kapitału wyprzedzającą harmonogram, co pozwoli zmniejszyć koszty odsetkowe kredytu. Korzyści w niektórych przypadkach będzie można liczyć w kwotach rzędu kilku tysięcy złotych.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *