Polska depresja2

Polska depresja, ostatnio oglądałem dużo ciekawych wywiadów z głównym analitykiem SKOK i innymi ekspertami od gospodarki, trochę udzielił mi się pesymizm i z większością wypowiedzi mogę się zgodzić obserwując to co się dzieje w Polsce.

Niestety prognozy nie są dobre a już powoli wychodzi to że jesteśmy okłamywani przez rządzących że w kraju nie jest źle, obecnie rządząca partia PO przez okres w którym decyduje o ważnych rzeczach w gospodarce bardzo zwiększyła zadłużenie Polski. Fajnie że obecnie rządzący politycy są optymistami, jednak powodem do zadowolenia powinno być zmniejszenie zadłużenia kraju, a nie jego ogromne powiększenie …

Taka polityka kraju który bierze coraz więcej pożyczek zamiast spłacać nie może się dobrze skończyć, oczywiście tragedia nie nastąpi za rok ale za 100 lat może tak, jeżeli nic się nie zmieni.

Polska depresja.

Spadek PKB, Polska depresja

Pan analityk SKOK często mówi o wyprzedaży polskiego majątku, i w tej sprawie trochę się nie zgadzam, niestety państwowe zakłady moim zdaniem są nie rentowne i przynoszą ogromne straty, LOT, Stocznia Gdańska, PKP, TVP, ZUS itp. itd. może z paroma wyjątkami.

Czy jest sens trzymać np. taki LOT państwową firmę do której trzeba dopłacać 100 milionów rocznie ? gdyby ją zamknąć to by tysiące ludzi straciło pracę, ale myśląc w takich kategoriach to można by też dawać innym firmom miliony by nie zbankrutowały, firma musi przynosić dochód inaczej to bez sensu.

ZUS i fundusze emerytalne, dziś chyba każdy wie że system emerytalny jest zły, jednak nic się nie robi i czeka się na tragedię która może być za np. 30 lat. To tak jak z budżetem 2013 wiadomo było od dawna że jest zawyżony, źle obliczony albo celowo tak zrobiony by brakło miliardów.

Czekało się do ostatniej chwili w której już nic nie można zrobić i premier mówi albo obniżamy emerytury albo zwiększamy progi ostrożnościowe i zadłużamy się dalej …

Może teraz jesteśmy w dołku z którego będziemy wychodzić, jednak ja myślę że kaganiec w postaci ponad 50 miliardów samych odsetek co rok od długu publicznego będzie nas trzymał mocno i nie pozwoli się rozwijać. Co zrobić gdy za sterami gospodarki stoją ludzie którzy działają na szkodę obywateli, zmienić stery oczywiście, może kiedyś będą za sterami odpowiedni ludzie choć ja w to wątpię.

Dla rządzących mam fany cytat który może ich zmotywuje „Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.” Napoleon Bonaparte.

Polska depresja

Zresztą rządzący pewnie realizują swój plan i widocznie taki mają by nasz kraj tonął w długach i żyło się coraz gorzej zwykłym obywatelom.

Nie dopadła mnie jakaś straszna depresja ale niestety widać że pogarsza się sytuacja w kraju, problemy nie są rozwiązywane a państwo pozwala okradać swoich obywateli, prognozy dla polski są złe ale może będzie dobrze ?

Polska depresja

4 odpowiedzi na “Polska depresja2”

  1. „W Polsce w minionym miesiącu zbankrutowała blisko setka przedsiębiorstw, czyli o jedną czwartą więcej niż przed rokiem. – Lipiec jest pod tym względem miesiącem rekordowym – mówi Grzegorz Błachnio, ekspert Euler Hermes. Od przeszło 10 lat nie było takiej liczby upadłości. Pogłębiają się przede wszystkim problemy w branży budowlanej, ale kłopoty mają również firmy produkcyjne i usługowe. Co gorsze, nie widać żadnych symptomów poprawy. ” źródło wp.pl

    1. To prawda rząd okłamuje ludzi przez podawanie nieprawdziwych informacji na temat gospodarki i finansów, wszystko idzie ku przepaści. Media też patrzą trochę optymistycznie, pewnie chcą ludziom wmówić że nie jest źle byśmy wydawali kasę i chociaż konsumpcja nie spadała, jednak jakby ludzie mieli kasę to by wydawali a już widzą po swoich portfelach że pieniądze ciężej zarobić a do tego wszystko drożeje, bardziej wierzę Panu Januszowi niż tym co mówili że Polska to zielona wyspa, mimo setkom miliardów które Polska dostała od UE gospodarka się rozpada, firmy bankrutują a ludzie walczą w sądach o pieniądze np. za budowę autostrad. Parę tygodni temu słuchałem w PR1 fajnego reportażu na temat budowy autostrad, żadna firma pracująca na drogach nie jest zadowolona z zarobków a dużo zbankrutowało, mimo takiemu wsparciu od UE firmy i ludzie nie zarobili pieniędzy, więc skąd ludzie mają brać kasę, temat rzeka tak jak w Twoim linku który dodałeś a ja pozwoliłem sobie go uporządkować, jak naprawdę jest źle to dowiemy się jak będzie rządzić prawdopodobnie PiS i to wszystko policzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *