Ostatni wpis o ACTA

ACTA. Po artykułach o ACTA naraziłem się większej liczbie ludzi niż ich do siebie przyciągnąwszy. Trudno Ja tak to widzę i wydaje mi się że ludzie już mają dość cen. Stresu i wychodzą by zaprotestować z byle powodu.

ACTA

Wiadomo że to hakerzy zaczęli protest od spektakularnego zaatakowania witryn rządowych i zjednali sobie tym ludzi bo łatwiej iść za zwycięzca. (Na krótką metę) tak na prawdę idą za kopiowaniem np. programu Adobe i już mniej zarobią hakerzy, ludzie będą się bać i nie kupią pirata który jest dużo tańszy. Argumenty przeciwników ACTA są między innymi takie że ktoś może to kontrolować, sprawdzani będą wszyscy. Ale czy np. policja obecnie nie ma podobnych praw ?  Tu i tu chodzi o jakieś nielegalne działanie. Dobra koniec tematu acta chyba że ktoś poruszy wątek albo wydarzy się coś ciekawego.

19.03.2018 – Młody Dawid buntownik. Ale i teraz uważam tak samo. Tak czy inaczej i tak mają dostęp do wszystkiego najlepsi hakerzy. Państwa też powinny mieć, i było by trudniej oszustom. Elektronika to wyśmienity sposób na podsłuchiwanie ludzi. Tylko ludzie źli mający coś na sumieniu boją się inwigilacji, i nie rozumieją że by złapać np. terrorystę to trzeba wszystkich inwigilować.

Choć w akta chyba trochę o coś innego chodziło :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *