Mózg w końcu zbadany

Mózg został w końcu zbadany przez geniuszy z Harvardu, co może pozwolić na szybkie uporanie się z chorobami takimi jak Alzheimer. Hogwart czy Harvard, jaka to różnica? Taki mały żart na początek mojego sobotniego wpisu.

Mózg jest niezwykle skomplikowany, jednak stopniowo rozszyfrowujemy jego działanie. Chociaż inne „organy” można zastąpić różnymi implantami, przeniesienie mózgu do innego „ciała” wciąż pozostaje poza naszym zasięgiem. Uważam, że pewnego dnia to osiągniemy i w pewnym sensie zdobędziemy nieśmiertelność. Zastanawiam się, co na to powie Bóg.

Jest też taka możliwość że mądrzy z tego świata odlecą na inną planetę, a głupi pozabijają się i wysadzą Ziemie w powietrze. Ponieważ wciąż są wojny i ludzie co dzień niepotrzebnie giną …

Mózg w końcu zbadany.

Elon Musk Neuralink – real blog (real-blog.eu)

Elon Musk pochwalił się że pierwszy człowiek jest cyborgiem, w dobrym tego słowa znaczeniu. Myślę że niektóre rzeczy w naszym organizmie, powinniśmy wymieniać, np. serce sztuczne z ABS przy zawale itp. Wracając do tematu, teraz człowiek steruje myszką w komputerze, po przez swoje myśli.

Komórki glejowe – Wikipedia, wolna encyklopedia

Komórki glejowe lub glej (gr. glia = klejang. glial cells), stanowią obok komórek nerwowych drugi składnik tkanki nerwowej. System tworzony przez komórki glejowe nazywany jest neuroglejem. Występują w wielu różnych typach i pełnią wiele różnorodnych i do końca niezbadanych funkcji.”

Dodaj komentarz