Fotowoltaika najtańszym prądem

Fotowoltaika

Fotowoltaika najtańszym prądem, miałem kiedyś takie przeczucie że to powinna być taka przyszłość. Palenie w elektrowniach węglem jest tanie jakkopalnie odkrywkowe, i nie bierze się pod uwagę np. Zdrowia.

A może bierze się pod uwagę zdrowie i chęć szybkiego uśmiercenia ludzi ? nie płacąc im nic emerytury… nie, myślę ze żadnego Rządu w Polsce bym o to nie podejrzewał. Zresztą nie ważne czy to prawda czy nie, nadszedł już czas na darmowy prąd, wyobraźcie sobie koparkę krypto walut zasilaną z akumulatorów które zasila Słońce ^ ^, perpetuum mobile ? dopóki świeci słońce

Fotowoltaika najtańszym prądem

Fotowoltaika najtańszym prądem

„Energia elektryczna pozyskiwana z fotowoltaiki jest najtańszą dostępną w historii. Nowelizacja ustawy planowana przez rząd może znacząco ograniczyć możliwości jej rozwoju w Polsce.

Już w 2020 r. Międzynarodowa Agencja Energetyczna informowała, że prąd z energii słonecznej jest obecnie najtańszym źródłem energii. W krajach rozwiniętych jest tańszy niż prąd pozyskiwany ze spalania węgla lub gazu. W Unii Europejskiej stanowi obecnie 7,3 proc. miksu energetycznego i jest sektorem energetycznym z największym wzrostem w 2022 r. Moc elektrowni słonecznych w UE wzrosła w 2022 r. o imponujące 47 proc.”

Fotowoltaika najtańszym źródłem prądu. Rząd utrudni jej rozwój? (msn.com)

O autorze

hmm, nieśmiały amator blogowania, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, lubię słuchać/czytać Biografie.

real-blog.eu

2 komentarze

  1. […] Ostatnio słyszałem o darmowych Autostradach w Polsce, czy darmowych lekach po przekroczeniu 65 roku życia. Tylko że jak będziemy mieć prąd z węgla a nie z paneli, to statystycznie zatrujemy się powietr… […]

  2. says:

    tradycyjny prąd w Polsce może drożeć100% co rok, bo wojna, bo nie ma węgla itp. darmowe źródła energii będą tanieć ^ ^,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *