Rosja jest mocarstwem i ma ambicje podboju całej Ziemi, myślę że to dla nich ostatni moment i chcą go wykorzystać. Powoli każdy liczący się producent aut przechodzi na odnawialne źródła energii. Wystarczy połowę dachów domów pokryć panelami słonecznymi, by wystarczyło darmowego prądu na wszystkie potrzeby i paliwo do auta.

Rosja wie że to ostatni moment gdzie zarabia ogromne pieniądze na gazie i ropie. Jeszcze około 10 lat i będzie wyraźnie widać że nie potrzebujemy np. gazu do ogrzania domów. Można ogrzewać prądem który będzie przechowywany w bateriach, a wytwarzany z np. paneli.

Wiem że wielkie huty i inne duże zakłady, czy duże maszyny dalej będą potrzebować gazu i ropy. Ale myślę że przynajmniej indywidualny odbiorca będzie mógł być samowystarczalny. O ile oczywiście państwo polskie na to pozwoli, wiadomo że politycy nie chcą dać nam np. prądu gratis. Gdyby np. od zaraz każdy postawił panele i jeździł na prąd, państwo nie miało by pieniędzy na swoje zachcianki i zobowiązania finansowe których musi dotrzymać, np. emerytury. Większość ceny w paliwie do samochodów to oczywiście podatki.

Przyszłość i dom który jest zasilany ze swoich odnawialnych źródeł, wygląda pięknie. Ale politycy nie śpią i pewnie będą tą wizje utrudniać jak mogą. Póki co Rosja może zaatakować bo już nigdy później nie będzie taka silna jak teraz.


„Patrzysz Rosja
Widzisz grubą granicę
Gdzie Estonia
A gdzie Ukrainy obszary
Patrzysz Rosja
Jaki ten świat mały
Wielkie bogactwa natury
Schowasz swój kraj
W małej kieszeni
W myślach widzisz
Kraj olbrzymi
Patrzysz Rosja
Słowa mają tyle zieleni
Syberia
Widzisz coś pomiędzy wierszami
Jak słowo do słowa
Kiedyś wiele się zmieni
Patrzysz Rosja
Smutek i radość
Które wspomnienie przeszłości
Zostawiamy w pamięci?”

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.