Zawiercie się rozwija

Zawiercie

Zawiercie się rozwija i następny duży inwestor zamierza stworzyć miejsca pracy, dla mieszkańców i okolic. Mieszkam w Zawiercie od urodzenia, i obecnie myślę że nie brakuje miejsc dla ludzi chcących pracować. Mam nawet taką teorie że gdyby nie Ukraińcy których są u nas w mieście przynajmniej setki. Wiele zakładów nie miało by pracowników. Np. Virtu, Odlewnia Żeliwa czy Elektrolux.

Fajnie że powstaną nowe miejsca pracy, ale czy właściciele będą mieli ludzi to nie jestem tego taki pewien. Demografia już daje znać o sobie, i jest nas dużo mniej niż dekady temu. W śród moich rówieśników setki wyjechało za granice i tam już zostali, może skuszą się by wrócić ale na pewno to nie będzie takie łatwe.

Chodząc po Zawiercie można łatwo znaleźć ogłoszenia że poszukiwani są pracownicy. Nie znam statystyk bezrobotnych ale to chyba ludzie którym się nie chce pracować. Może się mylę ale uważam że gdyby nie Ukraińcy, to wiele firm musiało by ogłosić zamknięcie działalności.


Polskie radio Katowice pisze :

Kolejny inwestor pojawił się w Zawierciu. To duża firma, która wykupiła tereny w zawierciańskiej strefie aktywności gospodarczej.

Dla mieszkańców to bardzo dobra informacja, bo w mieście przybędzie dodatkowych miejsc pracy- mówi Patryk Drabek, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta w Zawierciu.”

O autorze

hmm, nieśmiały amator blogowania, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, lubię słuchać/czytać Biografie.

real-blog.eu

2 komentarze

  1. […] WFD – “Czuje się lepiej jak jest ładna pogodaW te dni letnie czuje się świetnie bo jest pięknieWiesz? Czuje się lepiej jak świeci słońceBo lepiej klepie wszędzie w PolsceCzas letni przestawiamy zegarkiZnowu czuje się lepiej jak świeci mi na barkiTo ten skwar z nieba, zamiast deszczu lejeZnów jest ładna pogoda i siarczyście grzejeUpał jest teraz i pełen relaksW-wa temperatury nabieraNakrywa mury i żar kapie z niebaI żal siedzieć w chacie, w tym klimacieKrótkie gacie i koszul zwiewnyNa ulicach na wpół rozebrane królewnyKlimat senny raczej, stan odmienny – latoSłupek rtęci znów przekracza poziom chęciNie siedź w chałupie, pyknij w zośkę pod klubemMiasto łapie temperaturę“ […]

  2. […] Najważniejsze że gdy pisze, czuje się miło. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *