Szlak Orlich Gniazd

patriotyzm

Szlak Orlich Gniazd. Ruiny zamków oraz malownicze ostańce skalne, to największe atrakcje czekające na turystów wędrujących Szlakiem Orlich Gniazd.

Szlak ten łączy ze sobą Kraków i Częstochowę. Na tej trasie nie brak licznych atrakcji. Jesteście ciekawi jakich? Jednym z najbardziej znanych obiektów na Szlak Orlich Gniazd jest zamek Pieskowa Skała. Dla tego że jest prawdziwą perełką architektury renesansowej. Równie popularny jest sąsiadujący z Pieskową Skałą zamek w Ojcowie.

Te dwie warownie, dzięki położeniu na ternie Ojcowskiego Parku Narodowego i łatwemu dostępowi. Są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Towarzyszą im inne atrakcje, które można zobaczyć w najbliższej okolicy warowni. To Maczuga Herkulesa oraz Grota Łokietka.

Szlak Orlich Gniazd


W śląskiej części Szlaku Orlich Gniazd największą atrakcją jest Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. W jego pobliżu można zobaczyć Park Miniatur Jurajskich oraz wczesnośredniowieczne grodzisko na Górze Birów.


Nieco mniej znanym obiektem jest zamek w Rabsztynie koło Olkusza. Ta malownicza ruina, po licznych pracach zabezpieczających, została niedawno udostępniona do zwiedzania. Warto odwiedzić również ruiny zamków w Bydlinie i Smoleniu. Ważnym punktem na Szlaku Orlich Gniazd są również dwa sąsiadujące ze sobą zamki. To Mirów i Bobolice. W pobliżu Częstochowy najważniejszym zabytkiem jest zamek w Olsztynie.


Jeszcze chwila i zrobi się ciepło, muszę w tym sezonie pozwiedzać puki jest okazja na żywo. Ponieważ kiedyś może wirus wrócić i znowu siedzenie w domku. W domku siedzenie nie jest złe, ale czasami fajne też wyjść.

Zawiercie jest idealną bazą wypadową na Jurę, ponieważ jest niedaleko.

O autorze

hmm, nieśmiały amator blogowania, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, lubię słuchać/czytać Biografie.

real-blog.eu

1 komentarz

  1. […] pierwszeństwa pieszym, robią trochę zamieszanie. Ludzie nie patrzą, są mniej uważni, a tam gdzie ich dużo chodzi, trzeba by autem ciągle stać, bo w każdej chwili może ktoś wejść na […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *