Jurajskie atrakcje. Zamek „Bąkowiec” w Morsko

Bąkowiec

Wieś Morsko znana jest z ciekawego, i dobrze rozwijającego się kompleksu wypoczynkowego.

Morsko skupia się on przy pozostałościach jednej z ciekawych na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej warowni. Jaką jest zamek „Bąkowiec”.

Zamek w Morsku jest nieco tajemniczym obiektem. Którego historia jest dość słabo znana.

Najprawdopodobniej powstał on w czasach księcia Władysława Polczyka. Jednak pierwsze potwierdzone wzmianki o zamku w Morsku pojawiają się dopiero pod koniec XIV wieku. Jego właścicielem był w tym czasie rycerz Mikołaj Strzała. O innych właścicielach tej niewielkiej warowni brak informacji.

Dopiero w początkach XX wieku pojawił się tu nowy, prywatny właściciel. Który do historycznych murów dobudował niewielką część mieszkalną, a w latach 60. tych powstawać zaczął w pobliżu zamku kompleks wypoczynkowy. Turystów przyciąga tu nie tylko tajemnicza warownia i obiekty sportowe. Ale i liczne podania o ukrytych w zamku skarbach.

Ten minikurort Morsko leżący niedaleko Zawiercia, może pochwalić się licznymi kortami tenisowymi. Basenem oraz wyciągiem narciarskim. Na dobrą zabawę mogą tu liczyć i mali, i duzi. Nie brak też ciekawych szlaków. Dzięki którym można wędrować po okolicach Morska. I podziwiać piękne krajobrazy. Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Szczególnie w lato to fajna okolica, ponieważ jest dużo ciekawych rzeczy lepiej wyglądających w świetle słońca.

„Genialne miejsce, gdzie odpoczynek w komfortowych warunkach można połączyć z nauką historii naszego kraju – jeden z licznych w tych okolicach zamków znajduje się praktycznie naprzeciwko hotelu. Wokół skalne ostańce i piękne lasy. No i jeszcze ten mega klimatyczny pub ;-)”

Bąkowiec.

O autorze

hmm, nieśmiały amator blogowania, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, lubię słuchać/czytać Biografie.

real-blog.eu

2 komentarze

  1. […] mecze ale po piłkarskim pokerze itp. odszedłem całkowicie od sportu. Wracając do meczu Polaków słyszałem wypowiedź Pana Mateusza Borka, który ich tłumaczył że słabo kibicujemy […]

  2. […] znalazł zrozumienie w Sądzie i na czas rozprawy nie płaci tej Lichwy. Może trochę za ostro powiedziałem, ale przecież to jawne oszustwo przez Banki i […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *