Akismet

Akismet

Akismet. Podstawową wtyczką którą powinien uruchomić każdy użytkownik bloga jest Akismet, chroni nas przed uciążliwym spamem jak widać na zdjęciu kokpitu, spam to około połowa wszystkich komentarzy. Jednak opinie i recenzje o tym programie nie mówią wszystkiego, czy ten dodatek jest bez wad ?

Akismet

Około 44% moich prawidłowych komentarzy znalazłem w miejscu z oznaczeniem jako spam, fakt że po udzieleniu programowi informacji następny raz się to już nie zdarzyło, jednak zawsze trzeba wchodzić w zablokowany spam i sprawdzać czy przypadkiem program, nie zablokował kogoś prawidłowego.

To co napisałem i tak nie zmienia tego, że to najlepsze znane mi urządzenie do walki ze spamem 😉 Jak widać na statystykach skuteczność jest wysoka jednak nie stu procentowa. Widziałem wiele opisów i wiele mówi że wtyczka dobrze załatwia sprawę, bez naszej pomocy, dobrze sobie radzi ale trzeba sprawdzać spam regularnie, bo program sam kasuje stare niechciane komentarze.

O autorze

hmm, nieśmiały amator blogowania, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, lubię słuchać/czytać Biografie.

real-blog.eu

1 komentarz

  1. says:

    Zapomniałem dodać ważną informację związaną z Akismet, wtyczka jest darmowa ale tylko dla użytku niekomercyjnego, czyli możemy jej używać tylko wtedy jeżeli nie zarabiamy na swoim blogu bezpośrednio, ani nawet pośrednio np. jeżeli nie wyświetlamy reklam ale blog pomaga w zdobywaniu klientów, współpracowników itp. itd. w żadnym przypadku którym blog, strona prowadzi do korzyści materialnych nie możemy używać tej wtyczki, chyba że zapłacimy i to nie jednorazowo ale każdego miesiąca, nie jakieś duże kwoty bo parę dolarów co miesiąc ale jednak. Ja obecnie testuję na blogu reklamy AdSense i zarabiam na tym euro, więc musiałem przestać korzystać z tej wtyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *