Afirmacja

„Afirmacja – w psychologii zdania wpływające na poziom samoakceptacji.

Afirmować siebie to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie. Afirmacja polega zazwyczaj na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Afirmacja jako psychotechnika wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia akceptacji u osoby ją stosującej.”

Afirmacja

Definicja Afirmacji skopiowana z Wiki, ciekawa medytacja, sugestie dające wskazówki podświadomości, mające wpływ na rzeczywistość. Wiadomo że nie każdy po przesłuchaniu będzie tym o kim mówią teksty, ale może to pomaga w staniu się tym o kim jest mowa ? To chyba możliwe, w podobny sposób działają modlitwy ludzie którzy je domawiają np. dziesiątki lat stają się dobrymi, spokojnymi i nie boją się śmierci bo czeka ich życie wieczne w niebie. Ale niebo i modlitwy to inna bajka, w modlitwach często jest mowa o biedakach którym łatwiej wejść do królestwa niebieskiego a najlepiej przed śmiercią lub po wszystkie pieniądze oddać kościołowi.

Wracając do afirmacji warto przesłuchać i sprawdzić samemu jak to wygląda w praktyce 🙂 Odchodząc tematem od afirmacji lato już za rogiem, no może wiosna ale to też optymistycznie wpłynie na nasze samopoczucie 😉

2 odpowiedzi na “Afirmacja”

 1. Ja chcę wiosny!!! Wiesz? Jakiś pesymizm mnie ogarnął i nie chce z łap wypuścić… co to jest do jasnej ciasnej!!! Chcę wiosny. Ona pewnie wkurzy ten letarg z mojej glowy…
  Pozdrawiam Cię Dawid serdecznie 🙂

  1. Hej Ela 🙂 niestety taki teraz okres depresyjny, szary, ciemny, zimny, zima nie chce odpuścić ale już niebawem będzie ciepło 😉 i wszystkim nam się poprawi nastrój, może nie tak wszystkim ale biometr będzie na wiosnę nastawiony pozytywnie. Coś na poprawienie humoru:

   – Musisz stanąć na końcu kolejki – mówi ekspedientka do małego Jasia.
   – To niemożliwe – odpowiada rezolutny malec. Tam już ktoś stoi 🙂

   Dzięki, pozdrawiam cieplutko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *