Reparacje wojenne … (reperacje granic państw

 In parę zdań, Polityka

Sueddeutsche Zeitung”: Niemcy muszą bronić wolności Polaków” i „Autorytet TVP chce oddać Szczecin Niemcom. I to „natychmiast”. „To nie jest polskie miasto” – Wojciech Cejrowski.

world-peace

world-peace

Denerwuje mnie polski rząd i te cymbały politycy. Jakieś odszkodowania chcą wyżebrać od Niemiec za wojny i szkody … Chciałbym by skończyło się już wracanie do przeszłości, a więcej myślało się o przyszłości Polski. (np. dług publiczny)

Może oddamy szczecin Niemcom? Jak sugeruje Wojciech Cejrowski, może będziemy walczyć o granice z przed wojen ?… może wojnę wywołamy z Niemcami, lub ona już jest tylko nie wojskowa a medialna i gospodarcza, czy mamy w tej wojnie jakieś szanse ? …

Inne kraje np. Niemcy teraz walczą o Polskę, o np. uczciwość w sądach, a polska i jej dowódcy jak to już bywało nie raz, walczą tylko o swoją przyszłość i kieszenie a polaków mają gdzieś, byle ich sądy były i wyroki dawały takie jakie chce np. Prezes.

reparacje-granicowe-moze

reparacje-granicowe-moze

ehh, chciałbym tylko by więcej się myślało o przyszłości, a nie na tych trudnych historycznych wydarzeniach wojennych burzyło przyjaźń między narodami, nigdy nie dojdziemy do porozumienia ile kosztują krzywdy wojenne na całym świecie i nikt tego nie zapłaci.

Myślmy by skończyły się wojny na świecie, i jak najdłużej i jak najwięcej przyjaźni było między narodami, obecnie widzę to tak że raczej idziemy w przeciwnym kierunku, niż pokój na ziemi.

\

 

Recommended Posts
Showing 4 comments
 • Maja
  Odpowiedz

  Też bym chciała by ten nasz kraj znormalniał … ale jak na razie widoków na to brak . Mówiło się ,że Polak mądry po szkodzie …niestety i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
  Nawet mi się nie chce strzępić języka na to wszystko co teraz się dzieje … a za brak zdrowego rozsądku zapłacimy wszyscy .

  • Deawu

   hmmm, będzie dobrze 😉

 • onet.pl
  Odpowiedz

  „Biuro Analiz Sejmowych wyceniło dług Niemiec za zdewastowanie naszego kraju podczas II wojny światowej na kwotę biliona dolarów amerykańskich. Tak wysoka kwota rozpala wyobraźnie po obu stronach Odry. Strona niemiecka, a także wielu prawników uważa jednak, że sprawa reparacji jest już zakończona. Z kolei jest także grupa prawników, która uważa, że decyzję podejmowane przez władze PRL nie były w pełni suwerenne i nie można je uznać za wiążące. ” onet.pl 😉

  • Deawu

   Władze PRL nie były suwerenne, a następne rządy uznają te rządy, za nie suwerenne, choćby ze względów na Unię Europejską, i nigdy do niczego nie dojdziemy idąc tym tokiem myślenia 😉 szkoda że nie kombinuje się tak by razem coś z Niemcami zrobić, elektrownie atomową albo odnawialne jakieś energie (konopie, choćby brykiet;) i na tym się kasę zarobi, tylko wraca się do tej nieszczęsnej historii, taka polityka zamieszania, niepoważnych rzeczy ale co zrobić 🙂 chyba można powiedzieć że jaki naród tacy politycy.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

religia