„Kard. Nycz: nie ma pokoju bez Boga i Jego łaski”

 In Czas na zmiany, Religia, Wiadomości, Życie
reklamy religia

reklamy religia

Kard. Lol. Hej księża, bracia i siostry. (Wszyscy z adama i ewy). Śmiem twierdzić że jest odwrotnie, i potrafię to szybko udowodnić. Tak na prawdę nie ma pokoju z religiami na świecie. A gdyby ich nie było ludzie mieli by dużo mniej powodów do wojen.

Do wpisu zachęciły mnie reklamy na YouTube które brzmią mniej więcej tak „Nawiąż więź z bogiem. Chcemy ci pomóc” i to jest właśnie największy problem, w Polsce Katolicy uważają się za kogoś lepszego, oni traktują innych jako gorszych którym trzeba pomóc i zaprowadzić do boga.

Nie uważam że potrzebuje pomocy i więzi z bogiem, który ma delikatnie mówiąc przestarzałe pojęcie o świecie.

religia hmmm

religia hmmm

W każdym kraju jest przynajmniej trochę inna religiai kard., nie rzadko się zdarza że nawet nie daleko nas ludzie wierzą w całkiem innego boga, np. Prawosławie czy Islam, i najważniejsze i najgorsze jest to że każda religia uważa się za jedyną i prawdziwą, a innym trzeba pomagać i nawracać by dostąpili łaski bo inaczej spłoną w ogniu piekielnym…

Oczywiście wszystko dla bożka pieniądza którego w pałacach kościelnych nie brakuje, a bierze się on od ludzi którzy myślą że w zamian za kasę i oszukiwanie w konfesjonale pójdą do NIEBA, i na chmurce niebieskiej będą się bujać z innymi aniołami. Oczywiście tak mniej więcej jest u Katolików, Islam ma trochę inny cyrograf, itd. itp.

Problem jest taki że bogów jest wielu obecnie, i było ich przynajmniej setki w historii, każdy bóg ma swoich wyznawców nawet fanatyków i oni uważają że innych trzeba nawracać …

religia atak reklama :)

religia atak reklama 🙂

Dla tych którzy jeszcze nie kumają, jest np. niedaleko siebie miliony wierzących w Allacha i Miliony wierzących w Jezusa ale nie proroka tylko boga, i obie grupy uważają że to ich bóg jest jedyny i prawdziwy… i na pewno rodzi się konflikt tak jak było i niestety zero wniosków z historii, tak na pewno jeszcze będzie nie raz.

Uważam że nie ma pokoju z religią a pokój na świecie jest łatwy gdy religii nie będzie w cale ! „Religia między innymi szerzy nietolerancję” a nietolerancja, agresje itd. itp.

.

.

czy na pewno bog mi odpowie ? :)

czy na pewno bog mi odpowie ? 🙂

.

Recommended Posts
Showing 2 comments
  • Deawu

  • Deawuide

    Katolicy chcą pomóc Muzułmanom by nie palili się w ogniu piekielnym, za czczenie bożka Allacha… a Muzułmanie chcą nawrócić potomków świni (tak ich nazywają) Katolików, i długa walka na ziemi trwa od tysięcy lat, aż kiedyś się ludzie ockną że nie ma żadnego boga a to wszystko dla kasy, lub sami pozabijają się i nas przy okazji w imię boga…

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Dariusz Michalczewskipausa