Czas

 In Muzyka, Życie
Dobro

Dobro

Czas leci i już trochę wiosen przeżyłem. Początki nie były łatwe ale z czasem czuję i widzę że poprawia się życie na lepsze. Czasami spotykam starych znajomych których nie widziałem np. 10 lat. I widzę że nie każdy dał sobie radę w życiu. Zmarnowane, lub porządnie naderwana egzystencja odciska piętno na aurze panującej w koło człowieka. Dużo jest w naszych rękach i jak się wybiera papierosy, alkohol w nadmiarze to nie ma siły dekada takiego życia musi się odbić czkawką. Psychicznie wykończeni przez samych siebie. Błąkający się między monopolowymi z dużą szansą na zaliczenie totalnego dna które w ich głowie już gości.

U niektórych nic się nie zmieniło a nawet chyba pogorszyło. Niestety nawet patrząc statystycznie na stu ludzi zawsze znajdzie się jakiś debil. Współczuje im tym którym się nie udało ale to trochę na własne życzenie. Zawsze warto spróbować odwrócić zły los i odetchnąć spokojną piersią. Już nie wierzę w boga ale też nie wierzę że wszystko już zostało wyjaśnione publicznie. Są czasami takie chwile które trudno za pomocą nauki wyjaśnić. Z czasem jednak zostanie wszystko otworzone i to dobrze by ludzie byli mądrzy i dzięki temu dobrzy dla siebie, a z tym małym procentem statystycznych debili trzeba jakoś żyć :). Może niektórzy coś jeszcze zrozumieją tak jak ja pewnego dnia, uczenie się czasami odwraca mój światopogląd o 180 stopni ale jeżeli. Są np. niezbite dowody że ziemia jest okrągła to wypadałoby przestać wierzyć w płaską planetę.

Indianin Dobro

Indianin Dobro

To co chłopaki i dziewczyny, czas może zacząć od nowa by następna dekada nie przemknęła między palcami. A przynosiła jakiś dobry postęp w życiu za pomocą naszych słusznych codziennych wyborów ?  Zrobicie jak chcecie i sami będziecie z tym żyć, jeżeli wam tak dobrze to mi to nie przeszkadza choć trochę szczerze jest żal, gdy się patrzy jak ludzie się marnują na własne życzenie, bo wiem że przyjdzie kiedyś taki dzień że pomyślą kurcze szkoda że tak wyszło.

Dobro jest w naszych czasach wykorzystywane, przez różnych natrętów i przekrętów, jednak myślę że tą drogą powinniśmy iść, by nie stać się kiedyś ofiarą tego, na co się kiedyś samemu polowało ;).

.

😉

.

.

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mndol93
Gość
mndol93

Dziękuję za miłe słowo na moim blogu. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się jakichkolwiek czytelników, nawet tych przypadkowych. Piszę okropnie chaotycznie, bo wychodzę z założenia, że nikogo nie interesuje treść 😉
Muszę przyznać, że mamy podobny światopogląd, choć ciężko ocenić po Twoim jednym poście. Ludzie zazwyczaj zbyt późno sobie zdają sprawę ze zmarnowanych najlepszych lat życia. I dlatego właśnie trzeba pamiętać cały czas o tym, do czego się dążyło.. Pozdrawiam serdecznie! 🙂

soap-jam
Gość
soap-jam

Bardzo podoba mi się motto tego wpisu;) Zawsze wychodzę z założenia, że dobro wraca i że to, co zrobimy dla drugiego człowieka, prędzej czy później wróci do nas, czasem w najmniej niespodziewanym momencie. To co robimy w życiu, to kim jesteśmy, co mamy i kim się otaczamy – zależy tylko od nas. Zawsze można zmienić coś, co nam nie odpowiada. Też dziwię się niektórym, że zamiast wziąć się w garść i coś ze sobą zrobić, wolą narzekać i wszystko zrzucać na złośliwy los. A wystarczy jeden gest żeby uruchomić cały łańcuch życzliwości i pomocy ludzkiej.

Luna
Gość
Luna

Dobro często nie wraca ale to nie powód aby być złym człowiekiem.
Każdy z nas może być ogniwem łańcucha dobroci.

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

TirPoczta Polska Górnicy