Słabe państwo

 In Muzyka, Wiadomości

Słabe państwo, słyszałem ostatnio opinie która się powtarza a dotyczy tematu z 11 listopada, eksperci tak to tłumaczą że przenoszą większą winę za stosunki między państwami na te jednostki które wszczynały rozróby czy podpalenia. Rozumiem że garstka ludzi podsycana nienawiścią do Rosji przez niektóre partie lub w inny sposób może lekko wpłynąć na stosunki między państwami, jednak przesadą jest mówienie że to główny powód tak złych relacji państwowych między Rosja i Polska.

Rosja przecież dobrze wie co u nas się dzieje w rządzie, sejmie itp. wiedzą że na takie np. podpalenie może mieć wpływ ciągła debata polityczna o zamachu w smoleńsku. Takie incydenty czy nawet poważne rozróby które wydarzyły się 11 listopada nie powinny mieć wpływu na stosunki państwowe sąsiadów o ile żyją w przyjaźni, niestety między państwami jest rywalizacja a między nami i wschodnimi sąsiadami nienawiść zakorzeniona od góry państwa.

Niebieska Planeta

Niebieska Planeta

Takie tłumaczenie że winni są ludzie jest słabe, jak państwo które zrzuca winę za swoje nieudane negocjacje na zwykłych obywateli którzy nie mają wpływu na politykę zagraniczną rządu, jak przyjeżdża np. prezydent stanów zjednoczonych do europy lub na inny kontynent to też są czasami różne demonstracje przeciwko np. globalizacji, inni oficjalnie sprzeciwiają się np. zanieczyszczeniu środowiska, różnie bywa w różnych państwach z demonstracjami lub wyrażaniem negatywnej opinii garstki ludzi na temat innego państwa, ale żadne demonstracje nie pogorszą stosunków np. między USA a Anglia, no chyba że rządy tych państw tak zdecydują bo to one mają władzę i możliwości na poprawienie lub pogorszenie relacji państwowych.

Wiem że takie zachowanie utrudnia rozmowy partnerskie, jednak myślę to ma to znikomy wpływ na obecne stosunki państwowe Rosja v Polska.

 

Holding Out for a Hero Bonnie Tyler

Starsi panowie – Na ryby! 🙂

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Panna A.
Gość
Panna A.

Incydent z 11 listopada nie pogorszył naszych stosunków z Rosją. Rosjanie wiedzą, że mają polskich polityków w garści, bo ci są nieudolni i nie potrafią bronić naszych państwowych interesów. Doskonałym przykładem jest chociażby katastrofa smoleńska (bynajmniej nie chodzi mi o to, czy był to jakiś zamach, czy nie). Zdarzyła się okazja, więc Rosjanie trochę postraszyli nasz rząd, nic więcej.
Prawdziwy problem zaistniałby wówczas, gdyby ktoś wdarł się na teren ambasady. Budka, która spłonęła, była polska i znajdowała się przed rosyjską ambasadą, uszkodzone zostało jedynie rosyjskie ogrodzenie.

asia
Gość
asia

JEstśmy społeczństwem skłóconym, mało elastycznym , nie lubimy poglądów innych bo MAMY SWOJE Dla mnie to szczyt IGNORACJI – takie cechy Polaków zostały doskonale wykorzystane przez polityków, którzy doprowadzili naszą gospodarkę, a przede wszyskim produkcję do skrajnej nędzy … Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji, aby nie zostać zdetronizowanym jest zgonić winę na sfrustrowane społeczeństwo – daliśmy się wmanewrować politykom… Ta jedna wada narodowa, jaką jest pyszłkowatość , świetnie pozwala rządzącym na przmykanie i dalsze mieszanie wśród braci Polaków … Czas się obudzić i wysłuchać wzajemnych racji … Cała ta manifestacja ma na celu pokazanie Rosjanom jaka to nasza władza jest… Czytaj więcej »

asia
Gość
asia

Zauważ, iż społeczeństwo traktowane jest, jako ubezwłasnowolniony twór, a przecież to ono przyczyniło się do owego rozkładu sił politycznych…
Powinnuśmy uczyć się na błedach i nie powielać ich w takim zakresie …
Bogactwo sąsiada powinno stanowić naszą radość, a nie powód do frustracji…
Tak w ogóle to miłej niedzieli życzę

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Powinny być wyciągane konsekwencje wobec niespełnianych obietnic. Oczywiście również od wypowiadanych publicznie opinii. Nie ma kary za publiczne kłamstwo, to i kłamią, jak widzimy, słyszymy i czytamy. Dopóki nie będzie odpowiedzialności za słowa, dopóty zawsze ktoś się da wkręcić obłudnikom. I zawsze to będzie w ,,dobrej intencji”.
A człowiek ma to do siebie, że jak mu się raz uda… rozumiesz… 😉 I tak się toczy błędne koło…. za ogólnym jawnym przyzwoleniem… Bezkarnie i ciągle…
Witaj Dawid. 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Tylko nigdzie tego rozsądku nie widać jakoś… I nadal jest, jak jest. 🙂 Gdzie się zapodziałeś? Znowu na wysokości Cię zaniosło?

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Marsz NiepodległościSumienie