SI CAPTCHA

 In Muzyka, WordPress

SI CAPTCHA bardzo fajny dodatek do WordPress który przed dodaniem komentarza wymaga wpisania kodu z obrazka, kod może być też wymagany przy logowaniu, rejestracji a wszystko jest proste w konfiguracji. Dodatek pomaga skutecznie walczyć se spamem na blogu, wcześniej miałem nieprawidłowych komentarzy wpisanych przez roboty około 10 dziennie, od tygodnia używam SI CAPTCHA i udało się tylko jednemu przedostać ale Akismet za to go złapał.

SI CAPTCHA

SI CAPTCHA

Następna z wtyczek do WordPress godna polecenia, można ustawić trudność kodu na obrazku, wielkość i wiele innych opcji, ładnie współpracuje z Akisment, idealne rozwiązanie do walczenia ze spamem. Na tą chwilę roboty które automatycznie dodają komentarze nie potrafią sobie radzić z obrazkami zagadkami, ciekawe kiedy będą sprytniejsze by temu zabezpieczeniu podołać, na pewno kiedyś dadzą radę ale pewnie zabezpieczania wtedy też się poprawią.

SI CAPTCHA to fajny dodatek którego używa już bardzo dużo stron na których można dodawać komentarze, ja też zdecydowałem się na zainstalowanie tego dodatku.

Są minimalne utrudnienia w dodawaniu komentarzy ale to chyba nikomu nie sprawi większych trudności, za to jest duża skuteczność w walczeniu ze spamem i niechcianymi komentarzami.

 

Recommended Posts
Comments
  • Deawu
    Odpowiedz

    Sprostowanie, albo Rosyjskie roboty które zostawiają spam są lepsze, albo robią to ludzie którzy osobiście dodają komentarze, tak czy tak spam się pojawia w mniejszej ilości ale głównie pisany cyrylicą.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

6 latki do szkołyCytaty