6 latki do szkoły

 In Muzyka, Życie

6 latki do szkoły, premier Donald Tusk uważa że wysłanie dzieci rok wcześniej do szkoły to dobry pomysł. Spotyka się to z dużym oporem rodziców którym to nie odpowiada ale premier nie chce ustąpić. Dlaczego rządzącym tak zależy na tym by maluchy poszły wcześniej do szkoły ? Czy są dowody na to że to dla dzieci i rodziców dobry pomysł ? Moim zdaniem nie chodzi tutaj o dobro dziecka, jak zwykle normalnemu człowiekowi nie powie się prawdy.

„Na stworzenie w szkołach warunków przystosowanych do temperamentu i możliwości 6-latkow wydaliśmy od 2009 r. niemal 2 mld zł z budżetu państwa i 600 milionów zł ze środków UE:

6 latki do szkoły

6 latki do szkoły

Na remonty – 157 mln zł
Na wyposażenie nowych sal lekcyjnych i sal gimnastycznych 49 mln zł
„Radosna szkoła” – 244 mln zł na 2024 place zabaw i wyposażenie 11 773 szkół podstawowych w wewnętrzne sale zabaw.”

Wydana kasa się nie zmarnuje tak czy tak, napędziła pewnie trochę gospodarkę choć na chwilę. (chwilowe pobudzanie gospodarki to już inny temat). Nie mam dzieci ale mam kontakt z maluchami znajomych czy rodziny, rozumiem obawy rodziców że nie każde dziecko jest takie samo jedno się nadaje drugie nie. Nie rozumiem za to rządzących którzy się upierają że każde ma iść wcześniej do szkoły, gdyby powiedzieli np. napędzi to gospodarkę bo to wydatki rok wcześniej, nie będzie tyle zwolnień w szkolnictwie bo to dużo nowych etatów, to bym lepiej rozumiał choć nie koniecznie musiałbym się zgodzić.

Wszystkie 6 latki do szkoły niebawem, rządzący kierują się statystykami gospodarki, jeżeli nie to czemu nie dać ludziom wyboru ? Kto chce niech wyśle dziecko to szkoły wcześniej, kto chce by dziecko bardziej dorosło niech poczeka, chyba rodzice najbardziej znają swoje dzieci i choć trochę powinni o nich decydować, a nie o wszystkim decyduje państwo które uważa że każdy jest tak samo rozwinięty i mądry w tym samym wieku.

Tylko kasa się liczy i nie ważne jest dziecko bo nie ma większej różnicy w jednym roku, a jeżeli jest to niech rodzice mają wybór. Nauczyciele i tak się muszą liczyć ze zwolnieniami,  chyba już każdy wie że dzieci rodzi się o wiele mniej niż np. 30 lat temu, nie da się tego zatrzymać bo polska to biedny kraj w którym ciężko utrzymać dziecko, miliony osób wyjechało i za granicami żyją, dopóki pracowali za granicami i kasę przysyłali do kraju (były takie lata) to rządowi nie przeszkadzało, nawet się cieszyli że rodacy muszą za pracą na saksy jeździć, tylko ceny rosły bo rodaka który zarabia w euro czy funtach było stać, teraz jak się całkowicie z rodzinami wyprowadzili to się obudzili że polska leci na dno. Zmienił się też model rodziny i podejście kobiet do kariery ale o tym pisałem w demografia.

Emigracja się nie skończyła dużo osób dalej wyjeżdża widzę to po znajomych, rządzący ! w kraju musi być praca za którą można żyć, można mieszkanie opłacić i rodzinę wyżywić to wtedy nas przybędzie a nie będzie ubywało co rok.

To państwo przypomina mi trochę komunę w której nie liczy się zwykły obywatel, jeżeli 90 % ludzi chce dać swoim maluchom jeszcze rok radości i wesołego życia to czemu im tego zabraniać ? czemu nie dać rodzicom wyboru ? Bo zwykły obywatel się nie liczy gdy się ustala prawo, liczy się tylko wtedy kiedy są wybory. Dla mnie to chory pomysł bo jak ktoś ma np. 30 lat to nie ważne czy jest rok starszy czy młodszy, ale jak się ma 5 – 6 to już widać i słychać różnicę.

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
axis Livia
Gość
axis Livia

Pracowałam w szkole i wiem jak trudno dzieciom siedmioletnim wytrzymać w ławce tyle godzin a sześciolatkom to już calkiem będzie tragedia. Wyrwane z piaskownicy do ławki… jak za karę. Szkoły nie są przygotowane a chodzi pewnie tylko o to aby zachować etaty dla nauczycieli bo państwo polikwidowało przedszkola a teraz nie wie co ma robić z dziećmi więc lepiej ich posłać do szkoły, niech zarabiają wcześniej na emerytury dla posłow, bo reszta wyjechała za chlebem do Anglii:) No ktoś musi zarabiać na te garnitury i sukienki dla żon premierow:))

Anunnaki
Gość
Anunnaki

Ehh smutny temat te emerytury i praca i demografia, trzeba na siebie liczyć i się starać, będzie dobrze 😉

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Zarabianie w InternecieSI CAPTCHA