Kościół

 In Nocne pisanie, Życie

Kościół, za sprawą nowego Papieża kościół stara się odbudować zaufanie biednego społeczeństwa, „po nałożeniu białej sutanny, ksiądz Marini podał papieżowi czerwony mucet [krótką pelerynę – red.], jednak według relacji mediów papież odmówił i powiedział – niech ksiądz sam to włoży, karnawał się skończył.”

Kościół

Kościół

Papież nie skorzystał z limuzyny pojechał autobusem, powiedział do rodaków by nie przyjeżdżali i w zamian wydali pieniądze dla potrzebujących. Nie ukrywam że bardzo mi się podoba zachowanie nowej głowy kościoła. Nie raz poruszałem temat zamożności księży, oczywiście można mi powiedzieć nie chcesz nie dawaj i jestem tego świadomy, jednak boli trochę to że starszych ludzi się oszukuje i mówi dajcie, dajcie pieniądze kościół potrzebuje itp. niektórzy w to wierzą a później ksiądz kupuje sobie auto za ponad milion złoty. Nie chodzi mi o to by księża jeździli na rowerach ale by mówili prawdę o pieniądzach, jeżeli np. mają dużo i stać ich na luksusy jak innych milionerów, to po co wyciągać pieniądze od o wiele, wiele biedniejszych ludzi.

Nowy Papież Franciszek przypadł do gustu wielu ludziom, spodziewaliśmy się młodszego ale tutaj mądrość odgrywa wielką rolę a mądrość idzie trochę w parzę z wiekiem. Mam nadzieję że to nie tylko gra a prawdziwy i nowy obraz kościoła z którego mogą brać przykład wszyscy, bo nie o pieniądze tu chodzi a zwłaszcza nie o nie w zakonie.

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Flawia1209
Gość
Flawia1209

Podziwiam nowego papieża … widać, że jest mądrym i rozsądnym człowiekiem.

Asheraa
Gość
Asheraa

Ja też uważam tak samo. Nowy papież nie dość, że wygląda bardzo sympatycznie, to jeszcze nie jest zachłanny. Już go lubię! 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Wszystko wskazuje na to, że papież Franciszek nie gra, a taki po prostu jest. Mówią o tym media i samo zachwanie w/w. Może w końcu coś się odmieni na lepsze w Kościele, jako Domu Bożym, ale też i wśród kleru. Da im do myślenia….? Miejmy nadzieję, że i do naśladowania.
Pozdrawiam, Deawu. 🙂

yellowish
Gość
yellowish

Kościół, to w sumie instytucja. Tu na północy jest więcej ewangelików, czyli protestantów. Może się coś zmieni, choć o ile kościół nie pójdzie też z postępem, to wiadomo, wiele się nie zmieni. Nowy papież jest podobno nawet za ochroną środowiska, ale ma coś przeciwko homoseksualizmowi. Ciekawe, jak w Polsce najeżdżają na gejów, przynajmniej na demotywatorze. W Niemczech ludziom jest to w miarę obojętne, takie mam wrażenie. Tylko jeden z moich kumpli z pracy ma dziwne podejście, ale, o dziwo, jest katolikiem, w dodatku o polskim pochodzeniu 😉 Celibat też wprowadzono dopiero w XIV wieku, czy coś koło tego. Tu też… Czytaj więcej »

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search