Zwolnienia i niewypłacalność

 In Czas na zmiany, Nocne pisanie, Polityka

Zwolnienia, LOT powinien w końcu zostać sprywatyzowany albo ogłosić upadłość, rozumiem że to nie tylko oni a wiele firm współpracujących  tworzy całość niezdrowego systemu który generuje straty. Rozumiem ludzi którzy tam pracują i oczywiście trzeba im pomóc, ale nie można wrzucać ciągle pieniędzy w studnie bez dna.

Zwolnienia

Zwolnienia

Jeżeli jakaś firma nie zarabia na siebie, więcej wydaje niż zarabia to znaczy że jest źle zażądana. Dobra jest opcja pomocy w zamian za zmiany na lepsze, podobnie wygląda sprawa z FIAT który planuje zwolnienia, jeżeli ludzie kupują mniej aut to jest sens produkować więcej ? produkować magazynować a później chyba bankructwo ogłosić albo sprzedać za mniej niż się włożyło, super interes.

Gospodarka musi iść swoją drogą bez polityki, jeżeli sprzedaje się auta czy nawet bilety na loty pierwszym Dreamlinerem w Europie, to podstawą jest to tak zrobić by zarobić a nie stracić…

Miejsca pracy są ważne dla ludzi i gospodarki, ale nie można np. produkować dyskietek skoro się już nie sprzedają i czas się wziąć za np. tablety które będą się sprzedawać.

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

PZPN