Yerba Mate

 In Muzyka, Nocne pisanie, Życie

Yerba Mate.

Yerba Mate, piję już parę lat. Doskonały zamiennik kawy, pobudza, odżywia polepsza stan zdrowia. Zaraziłem się od Pana Cejrowskiego, widząc różne filmy z dziwnym termosem i specyficznym smakowaniem zawartości zacząłem się interesować. Spróbowałem i polubiłem.

Yerba Mate

Yerba Mate

Można by wiele Pisać ale nie będę tego robić, dołączam fajny film który moje bazgroły idealnie zastąpi 🙂 Powiem od siebie że piję z ceramicznych naczynek, nie traci na tym magiczna moc Yerba a nie muszę przestrzegać wielu zasad które utrzymują Tykwe w odpowiednim stanie. Fotka mało kojarząca się z Mate ale podoba mi się ten kwiatek, nic nie poradzę :).

O Yerba Mate często mówi się, że jest lepszą alternatywą kawy. Czyli oprócz pobudzenia pewnie coś jeszcze daje? Niewątpliwie napar ostrokrzewu ma wiele właściwości zdrowotnych. Z resztą, jeżeli tak specyficzny napój zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, to coś w tym musi być.

Mieszkańcy Ameryki Południowej już od wieków znają i cenią sobie dobroczynne oddziaływanie Yerba Mate. Nie trzeba być naukowcem, aby na własnej skórze odczuć, że napar ten:
bardzo dobrze pobudza, nie powodując drażliwości żołądka
likwiduje objawy zmęczenia
reguluje ciśnienie.
oczyszcza i odżywia organizm.
polepsza samopoczucie.
pozytywnie wpływa na jędrność skóry.
poprawia przemianę materii.
zwiększa odporność.
w przeciwieństwie do kawy nie wypłukuje magnezu z organizmu i nie zostawia osadu na zębach.

Recent Posts
Showing 2 comments
  • Yerba mate
    Odpowiedz

    Ha! To tak jak jak. Też dowiedziałem się od Cejrowskiego. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych używek. Nie dość, że pobudza, to jeszcze jest zdrowa. Choć wiadomo wszystko z umiarem. Niemniej ja pijam codziennie. Dobrze, że mam możliwość picia jej w pracy 😉

    • Deawu

      Jeżeli chodzi o Yerba Mate, to myślimy tak samo, fajna strona o właściwościach i działaniu Mate 😉

Leave a Comment

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Start typing and press Enter to search