Kasa

 In Czas na zmiany, Nocne pisanie, Wiadomości

Ponarzekam sobie trochę a co tam, Polska pod względem zarobków jest na przedostatnim miejscu w europie tylko przed Rumunią. Miała być Irlandia a jest Rumunia, do tego rząd zamiast wyrównywać płace wyrównał ceny bo u nas jest tak drogo jak w Niemczech. Podobno będzie lepiej za 85 lat ale czy na pewno w naszych niepewnych czasach.

Kasa

Kasa

Patrzymy na zachodnie kraje i bierzemy z nich przykład w wielu dziedzinach życia, ale oni są bogaci i powinni mieć inna polityka niż biedne kraje takie jak my. Podwyższamy wiek emerytalny bo kraje na zachodzie tak robią ale co dla nich dobre nie koniecznie musi być dobre dla nas, zamiast likwidować przyczynę idziemy na skróty i likwidujemy skutki. Wprowadzamy umowy o dzieło i się dziwimy że ludzie nie chcą rodzić dzieci a 3 miliony polaków wyjechało do bardziej przyjaznych krajów i tam zamierza żyć, nie podoba mi się polityka rządu która dobija najbiedniejszych a faworyzuje bogatych.

Pierwsze zarobki powinno się wyrównać a później ceny bo w taki sposób zdławimy gospodarkę, no chyba że reprezentujemy interesy np. Niemiec to rozumie czemu tak się dzieje. 1/3 dochodu państwa idzie na wypłacanie emerytur jeżeli dalej w Polsce będzie się rodziło najmniej dzieci w europie a młodzi ludzie będą wyjeżdżać za praca na zachód to za 20 lat i tak nie wytrzyma system emerytalny który się opera na składkach młodych którzy utrzymują starszych.

ZUS się rozrasta w urzędników a w dobie komputeryzacji i najlepszych informatyków na świecie można by o połowę zlikwidować to wielkie obciążenie dla budżetu państwa, żyjemy w spokojnych  czasach bez wojen w naszym regionie ale wojna gospodarcza i finansowa dalej trwa a my ją przegrywamy.

 

Zarabiamy najmniej w Europie… wp.pl

 

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

To prawda, co napisałeś. Jest tego trochę więcej. Dodam tylko, że np. tak skwapliwie rozpatrywane przedłużenie wieku emerytalnego spowoduje chroniczny brak miejsc pracy na rynku dla młodych ludzi. Gdzie dostaną pracę, jeśli my im zajmiemy miejsca… Myślę, że to błędne koło, a nawiązując do tabeli płac, którą tu masz… może raczej zajęliby się wyrównaniem tych rażących różnic… Jakoś tego nie widać. Młodzi więc nie mają innego wyjścia – wyjadą kolejni ludzie w sile wieku – świetnie w Polsce wykształceni, by żyć tam, gdzie lepiej. Proste! I szczęściem dla Polski będzie, jeśli zechcą wracać i inwestować zarobione pieniądze w kraju, choćby… Czytaj więcej »

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Tak, tak…, tylko że Twoje rozwiązanie to marzenie ściętej głowy, Dawid… Do tego na pewno dłuuuuuuugo nie dojdzie, a byłby to faktycznie najzdrowszy system emerytalny. Z czegoż by żyli Ci na górze…? 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Jasne. 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

No jak nie, jak tak. 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Udusić. Buhahaha… 😉 To żart, oczywiście. Zgadzam się. W tym sęk, żeby wszyscy chcieli. Kiedyś czytałam o teorii końca świata w 2012 roku i wiesz, jaki jest rzekomo ratunek dla ludzkości i Ziemi? Miłość. Może coś w tym jest. Ale na to trzeba świadomości szerszej, niż nasza, głębszej… i niezachwianej pewności, że to możliwe. Wiara nawet to za mało. Pewność – to jest właściwe określenie. Ludzie się budzą, teraz to trochę łatwiejsze, choćby na możliwość zdobywania wiedzy w tym zakresie. Może więc… są szanse…

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

🙂 Dawid, to dla mnie temat nieskończonych rozmów, chcesz, byśmy tu siedzieli aż tak długo? 🙂 Rozwój duchowy, świadomość i podobne rzeczy /w tym przebudzenie/, to… niekończący się temat – i bardzo mi bliski. 🙂 Szkoda, że za chwilę muszę stąd odejść. Za dwa dni wyjeżdżam na tydzień do Włoch i w związku z tym muszę coś omówić z koleżanką. Pogadamy wieczorem, jeśli zechcesz i będziesz, oczywiście.

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Nie nudziłeś się, jak mnie nie było… 🙂 Dziękuję najpiękniej za komentarze Tu i Tam. 🙂 Cieszę się, ze powędrowałeś sobie moimi ścieżkami, ale jednak zasmuciło mnie jedno zdanie… nie czuję tego, abym była na wyższym poziomie. Nikt tu nie jest ani wyższy, ani niższy, Dawid… Nie pisz tak, proszę.
Pisz, co czujesz, po co zaprzątasz myśli porównywaniem, czy oceną ,,lepszy, gorszy”… Luz- to najważniejsze. 🙂 Dodaj coś swojego tam, gdzie chciałeś to zrobić i już. Ok? 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Kiedy zaczynałam pisać blog, w życiu nie myślałam, ze będę pisać wiersze. To się jakoś odnalazło samo. I tak, jak z twarzami moich aniołów, wśród których nie ma takiej samej… tak i w wierszach nigdy nie wiedziałam, do czego zaprowadzi mnie pierwsza myśl. Po prostu pisałam, a zakończenie zawsze przychodziło samo. Nigdy ich nie koryguję, ani nie poprawiam… Niektórzy mówią, ze to źle, że to czasem jak grafomania… Ale mnie to mało obchodzi… 🙂 Piszę swoje odczucia i każda poprawka, to już… nie to. Zniekształca i wypacza. Czyta – kto lubi. Kto nie lubi – nie czyta. 🙂 Twój wczorajszy… Czytaj więcej »

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

I o to właśnie chodzi, Dawid. 🙂 Tak trzymaj! Tu jest Twoje miejsce i Ty decydujesz co i jak piszesz. Możesz sobie napisać w tym miejscu dokładnie to, co chcesz i nikomu nic do tego. 🙂 Większość z nas jest tu dlatego, że w życiu codziennym coś nie jest tak… Z czasem sam to zauważysz. A to, że Cię ciągnie do wyrażania myśli, to już dobra oznaka… , a już na pewno oznacza to, że mamy nowego blogera. 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Przyglądaj się, przyglądaj. Sam zobaczysz. Swój blog zresztą też nie na darmo nazwałam Azylem. 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Albo … ucieczki. 😉

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

czaspiramidy