Marihuana

 In Muzyka, Nocne pisanie, Teorie spiskowe
Jamajka legalizuje marihuanę - Newsweek

Jamajka legalizuje marihuanę – Newsweekę

 

Marihuana, zacznę od napisania paru słów od siebie, znam z autopsji stany świadomości po różnych używkach fakt że to już dawno za mną ale wspomnienia pozostały i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że marihuana jest najlepszą pod względem działania i najmniej szkodliwą substancją wprawiającą człowieka w stan euforii. Niestety w Polsce za palenie można dostać wyrok a palący ją ludzie są kojarzeni ze szczykawkami, narkomanami i wszytko co najgorsze gdy np. palacze papierosów mogą spokojnie egzystować bez przeszkód delektować się dymem który zabija miliony ludzi na całym świecie.

Nie mogę pojąć dlaczego alkohol i papierosy są legalne? czym rządzący kierują się dopuszczając do sprzedaży truciznę a coś co prawie nie szkodzi jest zakazane, jeżeli biorąc po uwagę szkodliwość na organizm ludzki to miliony razy bardziej szkodzi alkohol i papierosy niż marihuana od której nikt jeszcze nie umarł.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to oczywiście pieniądze… z wymienionych wyżej trucizn państwo ma miliardowe dochody na banderolach a marihuanę można by sobie zasadzić jak kwiatka i małym kosztem się śmiać, jestem za legalizacja małych ilości dla własnych potrzeb i jestem pewny że jest nas coraz więcej a z czasem osiągniemy cel jakim jest legalizacja.

Większość ludzi myśli że tylko w Holandii jest legalna marihuana więc mapka jak to wygląda w rzeczywistości:

marihuana

W Polsce i prawie na całym świecie można posiadać nasiona (nie zawierają one substancji psychoaktywnych), ale uprawa jest zabroniona. Wyjątek stanowi uprawa odmian włóknistych na potrzeby przemysłu włókienniczego, chemicznego i celulozowo-papierniczego oraz nasiennictwa (jednak potrzebne jest zezwolenie).

W niektórych stanach USA i krajach UE np. w Republice Czeskiej, Portugalii, Włoszech marihuana została zdepenalizowana, co oznacza całkowite zniesieniu karalności za posiadanie „niewielkich ilości” (3-10 g).

W większości pozostałych krajów UE np. Francji posiadanie zostało częściowo zdepenalizowane, tj. posiadanie marihuany w „niewielkich ilościach” (3-10 g) jest karane jedynie mandatem.

Większość krajów postkomunistycznych oraz kraje skandynawskie są aktualnie jedynymi państwami w UE, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia…  (źródło wiki)

Jesteśmy jednym z najbardziej zacofanych krajów w UE pod względem posiadania i zażywania tej bardzo mało szkodliwej używki, społeczeństwo jest okłamywane że to coś złego a posiadacze karani nawet więzieniem.

Ile państwo ma kasy z papierosów ? czemu trucizna jest legalna a coś co szkodzi w bardzo małym stopniu jest zakazane ? bo przynosiło by dużo mniejszy dochód dla państwa i z przykrością stwierdzam ludzi trzeba szybko wykończyć by im nie płacić emerytur:

papierosyStatystyki zgonów spowodowanych zażywaniem najpopularniejszych używek:

zgon

Można by długo pisać na tematy badań i cytować rożnych ekspertów, lekarzy którzy potwierdzają to co Wam przedstawiłem ale nie chcę mącić a ograniczyć się wyłącznie do faktów które są najważniejsze czyli zdrowie, nie zachęcam do zażywania sam nie palę bądźmy jednak wyrozumiali, mądrzy i nie zamykajmy do więzienia przykładowego chłopaka który zapali sobie marihuany potocznie nazywanej trawka.

Inne moje wpisy na ten temat – Prohibicja, Wolne Konopie.

(07.11.2012) Przy okazji wyborów prezydenckich w USA, odbyło się referendum w sprawie legalizacji marihuany. W stanie Waszyngton i Kolorado marihuana została zalegalizowana do rekreacyjnego użytku. Koncerny tytoniowe podobno już są gotowe na zmiany w prawie.
Dodatkowo w Massachusetts odbyło się głosowanie dotyczące legalizacji medycznej marihuany. Tutaj również wynik był pozytywny.

(01.01.2013) Chorwacja dekryminalizuje marihuanę „Teraz, młodzi ludzie przyłapani na ławce w parku podczas palenia jointa nie pójdą do więzienia (na wyrok do trzech lat pozbawienia wolności) a jedynie zapłacą sowitą grzywnę – powiedział Minister Sprawiedliwości, Orsat Miljenic.” „Nowa ustawa nie określa ile to „małe ilości”. Jednak urzędnik z policji oszacował te granice na około 10 gram marihuany, pół grama heroiny, 1 gram kokainy i 1-2 tabletki ekstazy.”

(01.04.2013) marihuana znika w Czechach z listy substancji zakazanych i trafia do spisu leków. Nowelizacja prawa o narkotykach, zatwierdzona przez deputowanych i senatorów, podpisana przez byłego prezydenta Vaclava Klausa, marihuana nie będzie jednak refundowana. Sam fakt legalizacji marihuany jest już sukcesem. To ogromna pomoc dla ludzi chorujących na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona czy AIDS – mówi dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Karola w Pradze Tomasz Zima.”

(01.08.2013)

Urugwaj, legalizuje Marihuanę, sprzedaż, posiadanie, hodowla będzie legalna i przyniesie dochody z podatków. Każdy obywatel będzie mógł sobie zasadzić w domu do 6 krzaków i produkować 480 gramów marihuany rocznie, jak dla mnie przyjazne państwo używka za darmo i to jeszcze taka która nikogo nie zabiła, a u nas w kraju ? papierosy dziesiątkują ludzi chorych na raka i trzeba jeszcze za ten syf słono płacić …

(8.10.2013)

Rumunia legalizuje marihuanę do użytku medycznego, już dawno potwierdzono naukowo że może być lekiem na: AIDS, stwardnienie rozsiane, jaskra, anoreksja, choroba Parkinsona, przewlekła depresja, epilepsja, astma, porażenie poprzeczne, nerwobóle wiele innych, w Polsce firmy farmaceutyczne wolą nas truć tabletkami i oddziałową na rządzących by karać więzieniem posiadaczy lekarstwa, ale może kiedyś się doczekamy, nie tylko leczniczej ale też profilaktycznej.

(9.11.2013)

„Portland w stanie Maine stał się w tym tygodniu pierwszym miastem na wschodnim wybrzeżu USA, które zalegalizowało posiadanie marihuany na użytek rekreacyjny. Za wprowadzeniem ustawy opowiedziało się 70% wyborców w lokalnym referendum.

Nowe prawo pozwala na posiadanie 2,5 uncji (70 g) marihuany na terenie Portland każdemu mieszkańcowi, który ukończył 21 lat. Ustawa nie przewiduje jednak ani legalizacji sprzedaży rekreacyjnej marihuany, ani jej użytku w przestrzeni publicznej. To drugie w praktyce ma jednak małe znaczenie, gdyż Maine jest od dłuższego czasu “stanem medycznym”, co oznacza że marihuana może być wszędzie legalnie spożywana w celach leczniczych.”

(29.11.2013)

Władze Berlińskiej dzielnicy Kreuzberg zdecydowały się zezwolić na otwarcie pierwszych coffeshopów w Berlinie!

(11.12.2013)

Urugwaj marihuana

Urugwaj marihuana

„Jako pierwszy w świecie kraj Urugwaj legalizuje marihuanę, senat w Montevideo zalegalizował uprawy, handel i spożycie marihuany pod kontrolą państwa. To rewolucja w polityce narkotykowej, ustawę przyjętą wcześniej przez izbę niższą przegłosował senat większością głosów lewicowego rządzącego Szerokiego Frontu prezydenta José Mujiki: 16 za, 13 przeciw. Debata była gruntowna i trwała 13 godzin. Kiedy klamka zapadła, na galerii i przed parlamentem wybuchła radość zwolenników legalizacji, którzy zaczęli skandować: „Urugwaj, Urugwaj!”.

Kiedy ustawę podpisze jej główny zwolennik prezydent José Mujica, Urugwaj stanie się pierwszym państwem na świecie, który legalizuje marihuanę i reguluje prawem jej uprawę i obrót.

Urugwaj legalizuje marihuanę

Urugwaj legalizuje marihuanę

 

Celem ustawy jest minimalizacja zagrożeń i szkód używania marihuany oraz nielegalnego narkobiznesu – mówił senator sprawozdawca Roberto Conde. – Problemy, jakie powoduje narkobiznes w Urugwaju, nie mogą czekać, aż się zreflektuje społeczność międzynarodowa czy ONZ. Kryminalizowanie i karanie okazały się zupełnie nieskuteczne. Musimy próbować innej drogi.” cytat jest z początku artykułu w wyborcza.pl

(1.01.2014 )

Nowy Jork legalizuje marihuane do celów medycznych, niektórzy zamiast truć się chemią będą leczeni naturalnie bez skutków ubocznych, powoli lobby farmaceutyczne będzie padać, nie da się dłużej wmawiać ludziom że to zło, narkotyk itp. Marihuana to lekarstwo które leczy dusze i ciało szkoda że tak trudno to dociera do ludzi w Polsce… za 50 lat ludzie nie będą wierzyć w to że lekarstwo które nikogo nie zabiło było kiedyś nielegalne i trafiało się w Polsce za palenie trawki do więzienia, za to trucizną karmiono naród i on wierzył w to co mówili idioci przeciwnicy…  PR1

Jamajka legalizuje marihuanę - Newsweek

Jamajka legalizuje marihuanę – Newsweek

01.09.2014 – „Jamajka przygotowała właśnie szkic ustawy legalizującej marihuanę. Dopuszczalne będzie posiadanie 57 gramów. O zmianach legislacyjnych poinformował jamajski minister sprawiedliwości Mark Golding. Dodał, że przepisy, dzięki którym dopuszczalne będzie posiadanie 57 gramów używki, mają wejść w życie przed końcem 2014 roku. Nowa ustawa dopuści też wykorzystywanie marihuany do celów religijnych. Rastafarianie będą już mogli palić marihuanę „rytualnie” –  bez obaw, że zostaną za to aresztowani.

Dlaczego Jamajka decyduje się na to dopiero teraz? Wcześniej kraj obawiał się międzynarodowego ostracyzmu, szczególnie sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych. Dziś, kiedy w wielu Stanach dopuszczono posiadanie marihuany, Jamajka idzie tą samą drogą. Eksperci zauważają, że może mieć też na to wpływ rachunek ekonomiczny. Wstępne badania przeprowadzone w rejonie Karaibów pokazały, że uprawa marihuany dla celów medycznych mogłaby pomóc regionowi w rozwoju.” źródło Newsweek ^^

05.11.2014 – ^^^

21.11.2014 ^^ 🙂

🙂 2015 Amsterdam 😉

2015:

„Udało się! Po latach walki z systemem mamy efekt! Pierwszy w Polsce coffee shop otwarty! Zgodę na otwarcie coffee shopu wydał prezydent miasta Cieszyn przy porozumieniu z radą miasta. Dużą rolę odegrali również Czesi. Radni czeskiego Cieszyna pomogli przy organizacji i kwestiach formalnych.”

2016 – Przy wyborach na prezydenta w USA odbyło się referendum w sprawie legalizacji thc, kolejne stany wiedzą i zmieniają świat na lepsze, w Polsce politycy wydają się nie wiedzieć o co chodzi.

Gruzja

Gruzja

2017 – Gruzja przestaje karać i wydawać miliony na szukanie, zatrzymywanie, sądzenie i przetrzymywanie za marihuanę !! logiczne że to niemoralne i bez sęnsu, no chyba że spojrzymy z perspektywy pracowników np. więziennictwa, czy sędzin gdzie się dobrze zarabia i szybko emeryturka, tylko za to wszystko płacą też biedni ludzie. Brawo Gruzja !

 

 

.

 

.

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Boję się narkotyków. Nie znam ich wcale. Nie mogę się więc wypowiedzieć na ten temat ani pozytywnie, ani negatywnie. Nigdy nie miałam z nimi do czynienia. Mąż próbował będąc w Holandii. Ja nie i wydaje mi się, ze nie dałabym się skusić.

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Więzienia to już inna sprawa i to dla sądów. Ale jeśli ten ktoś nie sprzedaje na prawo i lewo, albo pod szkołą… Nie chcę, by to spotkało kogoś z mojej rodziny… Coś na pewno w prawie należy zmienić i złagodzić restrykcje, ale nie oczekiwałabym aż takiego luzu jak w Holandii.

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Ale razem z trawką wejdą na rynek inne…, tak? Myślę sobie… tak zwyczajnie i bezstronnie… po co nam to, Dawid? Do szczęścia? Do życia? Po co?

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Nie wiem Dawid… może masz rację, a już na pewno po części. Na pewno przesada w każdą stronę jest szkodliwa i niewskazana. Fakt, ze kiedy się zabrania, to kusi się bardziej, bo przecież zakazany owoc smakuje najlepiej. Moze faktycznie przy zniesieniu restrykcji… narkotyki byłyby mniej pożądane…

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Tak jest. 😉 Zauważyłeś, ze to jedyne, jak dotąd, miejsce, gdzie nie odeszliśmy od tematu? 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

A używasz soli i cukru? Jeśli tak, to też używka… 😉 Nie zbiłeś z tropu.

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Ja używam, bo uwielbiam wyraźny smak, ale staram się nie przesadzać. A pomidorek z pieprzem jest o niebo lepszy od tego z solą. 🙂 To prawda, że i sól i cukier są szkodliwe. Ale myślę, ze w nadmiarze, jak wszystkie inne przyprawy. Ciekawe tylko… dlaczego nikt nie pisał nic o tym, czy pieprz jest szkodliwy, czy nie. Zwłaszcza, ze są różne rodzaje… Może nie jest, ale ja jestem ciekawa. 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

No i widzisz… wszystko można, ale umiar tu gra najważniejszą rolę. Tak jest i w innych dziedzinach życia. Trzeba równowagi. Za dużo źle – za mało też niedobrze… Mądrzy mówią, że życie jest bardzo proste, tylko ludzie je sami komplikują… 🙂 Tymczasem – im prościej, tym lepiej i… zdrowiej. 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Otóż to – mogą zaszkodzić nawet witaminy. 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Cały świat opiera się na harmonii… Dlatego też, kiedy tę harmonię się zachwieje, różne są tego skutki, ale na pewno nie przyjemne. Wycinamy drzewa, emitujemy rożnego rodzaju gazy w przestrzeń, zanieczyszczamy rzeki, morza…, wysyłamy satelity w kosmos… i wszędzie tam widoczne już dziś są skutki tych działań. Gdzie jeszcze nie ingerował człowiek i czego jeszcze nie zepsuł…? Zmienia się klimat, lodowce topnieją, mamy kataklizmy niespotykane dotąd… i wiele innych zjawisk, z którymi nie umiemy sobie dać rady… Ale to wszystko przecież… na własne życzenie.

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Przejeżdżając kilometry przez Włochy… widziałam mnóstwo miejsc, gdzie na polach zainstalowano solary. Podoba mi się takie rozwiązanie. Naturalna energia – to jest mądre i dobre dla wszystkich. U nas Unia chce dopłacać do takich inwestycji – sama miałam ofertę. Ale to jeszcze za drogi interes… Ale cieszę się, ze coś się ruszyło.

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

To moja wieczna bolączka… – środowisko. Nie dbamy i długo ludzie chyba nie będą zdawać sobie sprawy z tego, że to bezsporna konieczność, nie podlegająca żadnej dyskusji, aby o to dbać. Sterty śmieci, z którymi nie wiemy, co zrobić, wycięte drzewa, zanieczyszczone wody… i niemal zero inicjatywy, by to w jakimś stopniu naprawić, czy choćby poprawić. Środowiska ekologiczne są za słabe i mało brane pod uwagę wśród decydentów. Szkoda… Szkoda nas wszystkich. Energia słoneczna powinna być dostępna powszechnie i nie tak drogo. Powiedzmy, że koszt – jak np. centralnego ogrzewania. To niewyczerpalne źródło. Ale po co, skoro trzeba zbijać fortuny…… Czytaj więcej »

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Dzieci są dobre z natury. Dopiero świat zewnętrzny je zmienia i powoduje, ze zapominają… co dobre, a co złe. Patrz, dorosły człowiek już nie potrafi się tak szczerze śmiać, jak dziecko. Już nie umie być tak ufny, bezinteresowny i szczery… Zdarzają się coraz częściej Dzieci Słońca /Indygo/ wyjątkowe dzieci – geniusze o szczególnej wrażliwości na świat, ludzi, zwierzęta /podobno rozumieją nawet język zwierząt/… Ale to od nas zależy, czy ten geniusz będzie rozwijany w tym właściwym kierunku, prawda? Wszystko jest przecież możliwe…

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Myślę, ze ważne jest, aby pozwolić dzieciom być sobą, zanim zabijemy w nim jego własną osobowość. Nie wszystko, co dobre dla mnie, będzie dobre dla mojego wnuczka na przykład. Dorośli są po to, by ochronić od niebezpieczeństwa i wskazać kierunek, ale one nie muszą wcale nas słuchać i to powinniśmy akceptować. Nie po to, by móc powiedzieć ,,a nie mówiłam???”, ale po to, by same mogły doświadczyć, ze jest lepsza droga. Nawet jeśli obiorą złą drogę, Dawid… nie wolno nam ich potępiać i alienować. Po to jest na świecie dobro, aby wiedzieć, ze jest i zło. Katolicyzm opiera się na… Czytaj więcej »

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Zgadzam się i dodam jeszcze, że to jednak się raczej nigdy nie udaje. Jeśli dziecko idzie w ślady rodziców, albo według ich rad i jest mu dobrze, to ok… Gorzej, kiedy dziecko zmienia swoje ścieżki dla rodziców i długo udaje, ze jest ok… Takie postępowanie lubi się mścić i kiedyś rodzic usłyszy gorzkie słowa prawdy… W dodatku będzie miał żal, że przecież jak to… tak się poświęcałem, tak dobrze chciałem, a on… niewdzięcznik… Przecież nie w tym rzecz, by się poświęcać…, narzucać swoje poglądy. A w tym, by umożliwić dzieciom dokonanie dobrego wyboru. Dobrego dla niego, nie dla nas. Nie… Czytaj więcej »

Zioło
Gość
Zioło

Zioło jest cool, otwiera umysł i nie jest takie szkodliwe 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Dokładnie tak. Nie wolno mu odbierać własnych marzeń i ambicji, a wspierać je. Mam w rodzinie kogoś, kto raczył swojego synka od wczesnego dzieciństwa dodatkowymi zajęciami… Matko, ile tego było… Od pianina, bo mama gra, poprzez karate, szachy, bo tata lubi, do zupełnego braku czasu i… przyjaciół. Takich zwykłych kolegów z podwórka i szkoły… Dziś mama jeździ z nim na zajęcia na studia! Czeka, aż syn skończy… A że chodzi na uczelnię eksternistycznie, czyli kiedy chce… nie wiem, kiedy je skończy… Nie gra ani na pianinie, ani w szachy… fotografią i filmem się zainteresował… Robił zdjęcia na pogrzebie i ustawiał… Czytaj więcej »

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Oj, Chuck Norris to cała gama śmiesznych kawałów. Przecież on potrafi wszystko. 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

🙂 Ja myślę, że to dlatego, że filmy z jego udziałem były robione jakoś na jedno kopyto i zawsze było wiadome, że to on wygra. Nie tylko o nim są serie dowcipów. Tak jak o tym, który wszystko potrafił zrobić z niczego, Adamie Słodowym, czy o tym, co potrafił zrobić bombę z balonika dla dzieci 😉 W każdym razie myślę, że to nie złośliwe żarty. 🙂 Jest ich niezliczona ilość. 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

No ten to przechodził sam siebie… 🙂 To o nim napisałam, że z balonika bombę potrafił zrobić, ale zapomniałam tego sławnego nazwiska. 😉 Często mówię do męża, że go wezwę na pomoc, jak nie umie mi czegoś naprawić. 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Ja też lubiłam ten serial, tylko mąż nie bardzo, bo od wtedy się na niego denerwuję, że nie jest taki wszystkoumiejący. 😉 Ale muszę czasem się pozłościć, kiedy kran cieknie dwa miesiące… Wypada mi samej w tego spryciarza się zmienić. 🙂 A jak nakrzyczę, to zaraz nie cieknie… 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Aj tam, zaraz rozplanowują. 🙂 To tylko konieczność, kiedy z prośbami nie wypala. 🙂
Tak już jest w życiu, Dawid… ktoś musi być tą szyją, by głowa się kręciła… Niech myśli, że rządzi… 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

No i tak właśnie szyja kręci głową…
A głowa myśli, że to tylko jej zasługa, że wszystko się dobrze układa… 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Ale nogi moje… 😉 Mąż sam mówi, że gdzie sam nie może to mnie pośle… 😉 Znaczy… coś też o diabłach wspominał… 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

No masz… demonem zostałam… A dotąd nazywano mnie aniolem blogowym, to i napisałam potem taki wiersz:

Jestem Tu, bo Stamtąd widziałam
mimozy blask złoty jesiennej
i lato zamknięte w kasztanie
i w tęczy Przyjaźnie zaklęte

Jestem, bo przyjść sama chciałam
i drogę wybrałam dla siebie
Więc zeszłam po Mlecznej Drodze
z Oriona, co błyszczy na niebie…

Wybrałam Miłość i Radość
by trafić z Nią właśnie do Ciebie
Aniołem nazwano mnie Tutaj.
Tak. Jestem Nim. Mieszkałam w niebie.
😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

Nie gniewam się, raczej rozbawiłeś mnie tym zapytaniem… 🙂 Stąd wyszukałam tamten wiersz. 😉 Nie znasz mnie jeszcze z tej strony, to musiałam się przedstawić, nie? 😉 Anioł blogowy się kłania pięknie. 🙂 A w pracu jestem ,,Pani od Aniołków”. 😉

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

🙂 Kłaniam się. 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

…nie stoją Anioł z Bogiem…” jasne, ze znam 🙂 No to spotkałeś. 😉 I to wcale nie żart. Jeszcze się przekonasz. 🙂

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

😉

THC
Gość
THC

_____________________#_____________________
__#_________________###________________#___
___##______________#####_____________##____
____###____________#####___________###_____
_____#####_________#####________#####______
______#######______#####_____#######_______
________#######____#####___#######_________
___________#####____###___#####____________
__#######______###__###__###______#######__
______########____##_#_##____########______
__________#########_###_#########__________
_________________###_#_###_________________
_____________#####___#___####______________
_____________________#_____________________
____________________###____________________

nasiona marihuany
Gość
nasiona marihuany

nasiona są w naszym kraju legalne i powstaje coraz więcej sklepów w internecie które takie nasiona marihuany sprzedają a mało tego dochodzi także sprzedaż stacjonarna, kiedyś sprawa przecież nie do pomyślenia…

Robot
Gość
Robot

Thanks for finally talking about > Marihuana – Real-Blog.eu
< Liked it!

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

facecitruskawki