Google – Dzień Ochrony Danych Osobowych

 In Wiadomości, Życie

Google. Dziś Dzień Ochrony Danych Osobowych. Było trochę w Radio o problemie i dostało się Google. Staje w obronie tego giganta internetowego i to nie dla kasy mimo że coś tam mi od nich kapie.

Największy problem który był poruszany to jakaś ustawa Unii Europejskiej do prawa bycia zapomnianym, podobno Google nie chce tego egzekwować i zachowuje się trochę jak Pan sam sobie. Problem jest bardzo obszerny i poruszę tylko jego niektóre elementy, które uważam za ważne.

Tak się pracuje w Google

Tak się pracuje w Google

Google –  „Google Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją – skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.”

Firma powstała w 1998 roku przez zjednoczenie „dwóch doktorantów Uniwersytetu Stanforda,  Amerykanina Larry’ego Page’a i Rosjanina Siergieja Brina.” Firma Google słynie z tego że zarabia ogromne miliardy ale też potrafi się dzielić tym z ludźmi którzy tam pracują, słynie z „nietypowych przywilejów dla pracowników oraz zasady biznesowej don’t be evil („nie czyń złego” / „nie bądź zły”). ” W niektórych kręgach Google uważana jest za czwartego najlepszego pracodawcę świata.

To nie jest firma nastawiona na zysk kosztem moralności. Tak jak rządy państw które domagają się by Google było im posłuszne. Google to mądra firma która wytycza standardy biznesowe i moralne. Ostatnio fajny ruch w stronę Rosji, a ten ruch to wyciągnięcie ręki i pokazanie środkowego palca za to co robi na Ukrainie. Czyli wycofanie przez Google płatnych usług na Krymie. Np. takich programów jak AdWords oraz AdSense. Jest to związane z prawem USA które od 2 lutego 2015 zabrania handlu i usług na Krymie, na którym większość biznesu technologicznego jest właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Widać jak firmy prywatne fajnie działają z mądrym prawem które karci szukających wojny prowokatorów w imię lepszej planety.

U nas nawet państwowe firmy (lub inne hojnie dotowane z budżetu) zakłady, nie współpracują z państwem dla dobra ogółu a gdzie tam prywatne, i gdzie tam o dobro wszystkich ludzi na ziemi :). Zresztą dużo dużych firm jest w rękach zachodnich sąsiadów i tam mają szefów.

Siedziba Google

Siedziba Google

Wracając do tematu Ochrony Danych Osobowych. Rozumiem że jeżeli ktoś miał swoje jakieś prywatne zdjęcie np. nago, i np. jakiś haker z komputera mu wykradł, do tego opublikował w internecie i wiele osób to zobaczyło a jeszcze więcej zobaczy. W takiej sytuacji rozumiem ochronę danych i popieram możliwość skasowania takiego czegoś z sieci.

Z innej strony pachnie mi to np. czymś takim że jakiś polityk naobiecuje, nagada głupot a później załatwi sobie by to skasowano i dalej będzie historia fałszowana. Takie coś byłoby bardzo szkodliwe bo Google jest właścicielem YouTube, trzeba brać odpowiedzialność za czyny i mieć na uwadze to że każdy nasz krok jest śledzony przez szybko rozwijającą się inwigilacje. Nie da się tego obejść ale szanse są równe dla każdego, to dobre dla rzetelnej oceny postępowania innych którzy zostawiają ślady, cierpią na tym uczciwi którzy są niewinni a inwigilowani, ale nie da się inaczej znaleźć tych złych nie obserwując wszystkich bo czasami wilk w owczej skórze chodzi 😉

Kiedyś takie Bałmany przeszłyby bez echa, ale teraz gdzie większość informacji np. na Wiki jest prawdziwa to nie da rady, choć cały czas walczą źli by dostawać zaszczyty, kombinują by ocenzurować internet i czasami tak się dzieje, np. Niemcy.

Google jest zaangażowane w rozwój planety i dają nam za darmo super mapy. Wspaniałego tłumacza prawie wszystkich języków z którego często korzystam. Niesamowite technologie np. Google Glass itp. uczciwą przeglądarkę. W której możecie być wysoko za pieniądze, ale z podpisem lub znakiem reklamy a nie jako zaufane źródło najczęściej oglądane z ludzi wyboru. Wiadomo że są różne triki które naginają pozycjonowanie :). Ale ogólnie byle co też się nie wypozycjonuje. Google stara się jak może. Dba o swoich pracowników i daje im życie realne w jedynym prawdziwym raju na ziemi. A nie tombakowe obietnice kiedyś tam w jakimś niebie. Są też takie firmy co zarabiają miliardy na czysto a ludziom płacą jak niewolnikom.

Wolałbym już internet bez żadnej ingerencji cenzury. Z jego dobrymi i złymi stronami. Nie przeszkadza mi droga braku anonimowości w internecie. Nie mam nic do ukrycia żyje normalnie. Jeżeli ktoś chce może wybrać przeglądanie Incognito w Chrome lub Prywatne w IE czy Firefox.

Niektóre służby oraz hakerzy mają dostęp do prawie wszystkiego, i to powinno im wystarczyć, nie wydaje mi się że to prawo do bycia zapomnianym czyli wymazywanie historii byłoby czymś dobrym, historia świata niech się pisze bez cenzury w internecie a prawda i dobro obroni się samo 😉 no chyba że zależy nam na czymś innym, różni ludzie różnie postrzegają dobro i innych ludzi.

Google super firma 😉


Google Glass

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
yellowish
Gość
yellowish

Czy Google wytycza jakieś standardy moralne, to nie wiem. Faktem jest, że zbiera masę informacji i czasami zmusza użytkownika do przekazywania większej ilości danych, niż ten by chciał, patrz ten nowy account+.
Z tą „uczciwą przeglądarką”, to też różne rzeczy czytałem.
Co się z tymi informacjami dzieje, tego w sumie nie wiemy, tak szczerze mówiąc. Mając komórkę z androidem jest się zmuszonym do zameldowania na googlu. Też lubię mapy googla, ale nie uważam, żeby to był dobry tatuś, czy instytucja charytatywna. Ale wolę ich od Microsofta, choć bardziej lubię Linuxa 🙂

Pozdrawiam 🙂

tabletoid
Gość
tabletoid

Nie chcę być sceptykiem, bo strasznie nie lubię maruderów, ale nie wydaje mi się, że jednak trochę przeginasz z zachwytem nad Google. Zgoda, że firma wypada bardzo dobrze jako pracodawca i pewnie wiele firm mogłoby się od Google uczyć. Hasło przewodnie z uczciwością na sztandarach – to jest też bardzo ok, nawet jeśli nie zawsze pilnują w 100%-ach to myślenie we właściwym kierunku. Ale to że dają za darmo mapy czy Androida – cóż, nie ma nic za darmo. To, że np. system operacyjny jest darmowy to jest bardzo dobrze wykalkulowana strategia, a na tej darmowości Google zarabia miliardy. Na… Czytaj więcej »

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Poczta Polska GórnicyNiemcy