Plastikowe butelki w Niemczech

 In Muzyka, Życie

Plastikowe butelki w Niemczech mają wartość 0.25 euro, bardzo mi się spodobało rozwiązanie naszych zachodnich sąsiadów którzy skupują plastikowe butelki w cenie ponad jeden złoty od sztuki, w sklepach są maszyny do których wrzuca się plastikowe butelki, maszyna daje paragon który można wymienić na euro przy kasie lub za to kupić jakieś produkty. Zdecydowanie  to jest droga którą Polska powinna podążać jeżeli chodzi o ochronę środowiska.

Plastikowe butelki Niemcy

Plastikowe butelki Niemcy

Dzięki temu nigdzie niema plastikowych butelek, dodatkowych koszy i nie trzeba za to płacić jak w Polsce, tutaj ludziom się płaci za plastik którzy można przerobić na coś jeszcze raz, i to płaci się całkiem nieźle bo za cztery plastikowe butelki jest jeden euro.

U nas wiadomo bałagan na maksa i niewiele się nie zmienia, musimy płacić dodatkowe podatki za śmieci, segregować, płacić za to że ktoś od nas butelki weźmie, a czasami na wysypisku i tak trafia to na jedną wielką kupę śmieci.

Plastikowe butelki w Niemczech są skupywane od ludzi, jest to bardzo dobry sposób na pozbycie się plastiku i jego segregację, nikt pewnie nie pali takimi śmieciami w piecu a w Polsce to norma, bo Polak musi zapłacić za danie cennego plastiku a Niemcowi za to płacą.

Plastikowe butelki z Niemczech są skupywane bardzo drogo, podejrzewam że 99,9% ludzi je sprzedaje bo prawidłowo jest skonstruowane prawo które temu sprzyja, może kiedyś u nas tego się doczekamy, choć jeżeli chodzi o polityków z Polski to nie mam złudzeń, walka o stołki i swoje interesy ponad dobro narodu trwa… Może kiedyś jak wymrą ludzie którzy umieją tylko okłamywać i manipulować społeczeństwem zrobi się normalnie, piszę umrą bo są przyspawani do stołków i dzięki finansowaniu partii politycznych z podatków zabetonowali się układami i są prawie nie do ruszenia.
Jedni i cisami politycy od dekad zmieniają się tylko na stołkach, udają że coś robią a nie potrafią nawet przełożyć prawa Unii Europejskiej na Polski w odpowiednim czasie, (np. leczenie polaków za granicami) powinno się zwolnić wszystkich darmozjadów (polityków w Polsce) i po prostu przyjąć prawo europejskie czyli UE, i tak musimy się dostosowywać do tego prawa i tak za jakiś czas w UE będzie jedno prawo a w wielu przypadkach już tak jest, więc po co nam politycy którzy tylko kombinują, komplikują i myślą jak nam życie utrudnić, do tego zaciągają na nas długi bez naszej zgody (dług publiczny coraz większy), przyznają sobie ogromne premie, ograbiają kraj, doprowadzają go do ruiny, można by bardzo wiele zaoszczędzić zwalniając tych darmozjadów, można by obniżyć podatki o połowę i mieć lepsze prawo które wie jak zachęcać do ekologi a nie zniechęcać, jeżeli oni są dla mnie to ja chce ich zwolnić, wystarczy dziadostwa niech się wezmą za robotę a nie żyją na nasz koszt. Niech zostanie paru co tłumaczy prawo Unii Europejskiej na nasz język a reszta wypierdziela dziady zasrane tylko przeszkadzają nie pomagają, tylko myślicie jak Polaków ograbić a nie sprawić by mieli więcej, myślicie tylko o sobie a nie o narodzie, to nie odkrycie bo wielu Polaków tak myśli, ale zwolnienie dziadów i przyjęcie prawa europejskiego to pomysł którego nigdy nie słyszałem, może takie coś w praktyce jest możliwe ?

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
yellowish
Gość
yellowish

Hallo, fakt, z tymi butelkami, to wygoda i pożytek. Podobnie jest też z wieloma butelkami ze szkła, czy słoikami po jogurtach, to znaczy, tymi, które mają naklejony ten specjalny kod komputerowy. Co do rządu, to niektórzy Niemcy narzekają, że za dużo pieniędzy ładuje się w Grecję, to znaczy, w banki, bo ta „pomoc” pieniężna to znika nie wiadomo gdzie. Póki co, to i tak chyba nie wiadomo jak długo Unia Europejska przeżyje, bo ciągnie na długach. A politycy to w większości podobni, bo wiadomo, trzeba lubić rządzić innymi i udawać, że się wszystkie rozumy pozjadało 😉 Poza tym, to pewnie… Czytaj więcej »

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

EmigranciCenzura