Papierosy zakazane w UE

 In Muzyka, Życie

Papierosy pali dużo osób, umiera przedwcześnie z tego powodu więcej ludzi niż od AIDS, kokaina, heroina, alkohol, wypadki samochodowe, ludobójstwa razem wziętych. W Polsce palenie jest głównym czynnikiem zgonów na raka płuc umiera rocznie 20 tysięcy osób. UE walczy z palaczami i zakazała sprzedaży smakowych odmian trucizny, zakaz wejdzie w życie za 8 lat. Coraz częściej mam wrażenie że media są sprzedajne i okłamują ludzi, więc póki mi się będzie chciało to będę pisał jak ja to odbieram a nie jak chcieliby dziennikarze by to było odbierane.

Rzuć palenie

Rzuć palenie

Komentarz który często się słyszy odnośnie tej sytuacji to taki że polska jest największym eksporterem i ubędzie miejsc pracy, moim zdaniem to ściema by zwiększyć ilość miejsc pracy i zlikwidować bezrobocie politycy wiedzą co zrobić ale tego nie chcą, trzeba zmniejszyć opodatkowanie pracy ale w taki sposób da się pieniądze ludziom a mniej trafi do polityków co im nie jest na rękę, lepiej to wytłumaczy Pan specjalista 😉 Chodzi tu oczywiście w dużej mierze o pieniądze które państwo zarabia na sprzedaży a nie o miejsca pracy, tanim kosztem robi się syf a sprzedaje się drogo niczym dopalacze tylko z opóźnionym zapłonem.

Słyszy się czasami komentarze że Polska walczy z palaczami, napisy na paczkach papierosów by zniechęcić palaczy itp. ale już słychać że to ściema Polska tak walczy by palaczy nie ubywało, bo wraz z nimi ubędzie około 15 miliardów dochodu rocznie ze sprzedaży papierosów.

Następny powód dla czego rządzący nie chcą by palaczy ubywało to oczywiście śmierć, 20 tysięcy ludzi rocznie umiera i nie trzeba im płacić emerytur.

Rozumiem UE że smakowych chce zakazać, mnie od fajek zawsze odciągał smród a teraz jak są pachnące papierosy to łatwiej jest spróbować, zapalić i mocno się uzależnić w większości przypadków na całe życie, które kończy się w 97% śmiercią spowodowaną bezpośrednio od palenia trucizny.

Nowe opakowania papierosów

Nowe opakowania papierosów

Może niech się posłowie i media określą walczymy z palaczami papierosów bo śmiertelność jest duża albo nie walczymy bo dochody państwa są ważniejsze ? teraz wychodzi na to że media które robiły programy, zachęcały ludzi do rzucenia palenia, mówiły tyle o szkodliwości nagle wszystkie zmieniły zdanie i stoją w obronie korporacji tytoniowych.

Na koniec dodam że nie jestem jakimś fanatykiem zakazów, nigdy nie paliłem ale też nie chce by komuś zabraniano jeżeli sam ma ochotę kurzyć, mi palacze nie przeszkadzają byle nie palili w mojej obecności i miejscach publicznych. Lepiej byłoby oczywiście gdyby po prostu edukować ludzi a wybór zostawić każdemu człowiekowi, ale wiadomo jak jest w polityce nie ważne co byłoby dobre ważne gdzie pachnie śmierdzący interes.

 

(tak bardzo walczy się z marihuana która nikogo nie zabiła i jest milion razy mniej szkodliwa, wsadza się do więzienia palaczy… a tak teraz media wspierają tytoniowe koncerny które zabijają miliony ludzi na całym świecie, co tu jest złem? co jest szkodliwe ? nie ważne, ważne jest to na czym jest interes)

 

 Waldemar Kasta – Łatwopalni

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grafitowy
Gość
grafitowy

poruszyłeś sedno. Zawsze ważniejszy będzie zysk. Nikt nie zwraca uwagi na zdrowie obywateli. Zachorują, to pójdą do lekarza. Będą pieniądze. Umrą, to pójdą na cmentarz. Zarobi ktoś inny.

Według mnie większy nacisk powinien być położony na uświadamianie. Każdy zakaz można złamać, a palący i pijący zawsze znajdą jakiś sposób.

Fanaberia
Gość
Fanaberia

Moim zdaniem w naszym kraju jest straszna nagonka na palaczy. Tak jak tepi się marychę, tak samo za chwilę traktowani będą palacze. Nie jestem nałogowcem, ale zanim zaszłam w ciążę, od czasu do czasu lubiłam sobie dymka puścić. Wkurza mnie myśl, że w przyszłości ktoś mógłby mi tego zabronić.

Madlen
Gość
Madlen

Niby wszystko dla ludzi ale ludzie są zbyt zachłanni i nie umieją nie których rzeczy przyjmować z umiarem . A Marihuana jest również szkodliwa jak i te papierosy ale wiadomo interesy się kręcą więc tak to jest

Testowanie
Gość
Testowanie

Na co byśmy nie popatrzyli, wszystko rozbija się o kasę. Ubój rytualny ma być legalny, bo jak nie stracimy miliard złotych rocznie, przez papierosy umierają ludzie, ale nie tracimy kasy, dzieci trafiają do rodzin zastępczych i przeżywają piekło z ludźmi, którzy nigdy by ich nie wzięli gdyby nie 2 koła miesięcznie na głowę, ściągają do nas toksyczne odpady z połowy Europy, bo dostajemy za to kasę.
I nikogo nie obchodzi nasza przyszłość, nasze dobro. Liczy się tylko kasa.
Pozdrawiam.

Testowanie
Gość
Testowanie

Prawda jak wiadomo jest taka,że każdy ma inną. Poza tym to co podają media to czysta propaganda, powiedzą to co chce ktoś, kto ma więcej kasy. Pomijając już fakt , że wiele rzeczy wzajemnie się wyklucza. Rzekomo znane osobistości, wielkie niby autorytety są sprzedajne, i mimo iż wiedzą jak wygląda „prawdziwa” prawda (chociaż moim zdaniem prawda jest zawsze tylko jedna) mówią bzdury żeby na tym zarobić. Dlatego nie ma co się dziwić zwykłym ludziom, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i jak te barany idą stadem za wszystkim, co tylko usłyszą. Mnie najbardziej wkurza fakt, że ludzie, którzy nami rządzą robią… Czytaj więcej »

Testowanie
Gość
Testowanie

Ja również się cieszę, że nie jestem osamotniona w moich poglądach 😉
Pozdrawiam!

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

ReligiaPrzekaz w rap