Radio i polityka

 In Czas na zmiany, Nocne pisanie

Dziwne wiadomości w Polskie Radio Program 1, słuchałem dziś około 4 razy wiadomości w moim ulubionym radio, trochę się interesuję co się dzieje w kraju i na świecie, zauważyłem że jedynka ma jakieś swoje interesy, nie jest bezstronna lub po prostu kłamie.

Chodzi o sprawę dofinansowania partii politycznych z budżetu państwa, ostatnio została odkryta afera w której za te pieniądze z finansowania partii posłowie kupowali między innymi:

” PO w ostatnich latach wydała na markowe garnitury i buty – prawie ćwierć miliona złotych, zakup wina – prawie sto tysięcy, restauracje – 200 tys. wynajem boiska piłkarskiego. „. Odnosząc się do finansowania partii pani podawała w wiadomościach wypowiedzi posła PiS który mówi albo finansowanie z budżetu albo Wołomin czy Prószków (mafia), do tego na koniec dodawała że przeciw finansowaniu partii z budżetu są partie ale tylko te z poza sejmu bo i tak nie dostają dotacji.

Radio

Radio

Musze trochę oświecić dziennikarzy polskiego radia zajmujących się polityką że bardzo się mylą i niewiele wiedzą o tym co się dzieje w kraju, partie które są za finansowaniem to PSL, PiS i SLD a reszta jest przeciw z tym że PO niby ma to w programie a gdy Ruch Palikota składał takie projekty ustaw to byli przeciw ? „Jak przypomniał, w ubiegłym roku projekt Ruchu Palikota zakładający finansowanie partii z odpisu podatków został odrzucony przez Sejm głosami m.in. PO. – Takie decyzje Platformy są oburzające, bowiem likwidację subwencji PO ma zapisaną w programie – podkreślił Andrzej Rozenek. Dodał, że Ruch Palikota nie wyklucza złożenia po raz kolejny takiego projektu.”

Tak więc drodzy dziennikarze polskiego radia przykro mi to stwierdzić ale nie jesteście bezstronni i działacie na rzecz jakieś partii lub bardzo mało wiecie, tak czy tak to lipa …

Moim zdaniem partie nie powinny być finansowane z budżetu bo to ogromne marnotrawienie pieniędzy, na same bilbordy kiedy są wybory wydaje się miliony złoty a kampanie pochłaniają dziesiątki milionów, a czy my mamy się kierować przy wyborach tym kto ma więcej bilbordów ? powinny być debaty w telewizji i niech każdy się wypowie, powie co zrobił lub co chce zrobić a my ocenimy wypowiedzi jak i poprzednie lata, finansowanie partii z odpisu podatków jest najlepszym rozwiązaniem bo dopuściło by nowych ludzi i byłaby większa konkurencja, tak jak teraz jest to jaka nowa partia ma szanse gdy największe ugrupowania mają dziesiątki milionów co rok na swoje wydatki, a tak jakaś mała partia by sobie zebrała te tysiące odpisów i by miała możliwość działania.

Ten poseł PiS co niby przekonuje ludzi że albo mafia albo państwo sponsoruje partie też się grubo myli, w czasach informacji i inwigilacji ciężko jest o oszustwa i niech by tylko spróbował, skoro ma jakieś podejrzenia do tych dzielnic warszawy powinien to zgłosić odpowiednim organom ścigania. Zdenerwowała mnie ta wypowiedz bo brzmiała w taki sposób jak by partia PiS dała nam wybór: albo będziemy brać dziesiątki milionów z budżetu albo weźmiemy od mafii… wystarczyła by im pensja, dieta, pożyczki bez procentu itp. itd. a jak nie mają kasy to niech się do roboty wezmą a nie do polityki. Polityką powinni zajmować się ludzie którym się w życiu prywatnym udało i nie robią tego dla kasy ale dla idei, Polski i Polaków, przykładem może być np. Zbigniew Boniek który się super sprawdza i robi coś dla piłki bo chce, a nie jest chytry na kasę tak jak jego poprzednicy, nie tak rzadko politykami zdarzą się celebryci którzy nie mają pomysłu na siebie i życie a są rozpoznawalni, startują jako popularne twarze i są maszynką do głosowania bez swojego zdania.

Teraz w sejmie siedzą jedni i ci sami, zmieniają się tylko na stołkach i być może znowu się zmienią miejscami, podobno PiS ma teraz lepsze poparcie w sondażach niż PO. Nie ma szans dla nowych partii bo stare lisy mają dziesiątki milionów co rok do wydania, jacyś nowi pojedynczy posłowie  jedynie się pojawiają ale nie mają wiele do gadania, bo w partii jest dyscyplina głosowania.

Kończę ten wpis wiedząc że moje idealne radio nie jest takie idealne jak myślałem …

 

Recent Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ashera
Gość
Ashera

Nie oglądam telewizji, nie słucham tych głupot w radio, bo niestety mamy takie czasy, że rzadko można usłyszeć tam coś mądrego i zgodnego z prawdą. Powoli zaczynam wierzyć, że Orwell był jasnowidzem, a jego powieść Rok 1984 idealnie zaczyna pasować do naszych reali.

Złośnica
Gość
Złośnica

Na wstępie muszę Ci pozazdrościć tego, że tak długo żyłeś/aś (niepotrzebne skreślić 🙂 w błogiej nieświadomości. Tak naprawdę w tej chwili w Polsce nie ma bezstronnych mediów, które kierowałyby się jedynie chęcią przekazywania ludziom informacji. Wręcz przeciwnie, wiadomości są przez nich w pewien sposób preparowane, aby manipulować opinią publiczną, to samo się tyczy sondaży. Jedynym jako- tako rzetelnym źródłem informacji jest Mariusz Max Kolonko, który bez wsparcia KRRiT i bez ukrytych motywacji przygotowuje komentarze do aktualnych wydarzeń. No cóż, nie od dziś wiadomo, że Polska polityka jest areną walki dwóch partii: PO i PiSu i że nikt więcej w tym… Czytaj więcej »

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

IslamŚmieszne obrazki