Wirusy, trojany, spyware…

 In Życie

Wirusy, ostatnie parę dni poświęciłem głównie na walkę z wymienionymi w tytule robakami internetowymi, niestety infekcja komputera stała się jasna w momencie gdy Facebook przestał mi wyświetlać zdjęcia ? Szukałem pomocy na forach ale ten przypadek nie jest precyzyjnie wyjaśniony, pomoc ociera się tylko o przeglądarkę Firefox i czyszczenie ciasteczek z pamięci.

Wirusy

Wirusy

Niestety porady mające na celu odświeżenie pamięci podręcznej przeglądarki i przywróceniu początkowych ustawień nie pomogły, ciekawe jest to że problem występuje tylko na portalu społecznościowym Facebook ? wszystkie inne strony działają poprawnie, do tego moje konto na portalu nie wyświetlało zdjęć na wszystkich urządzeniach, telefonie, i wszystkich popularnych przeglądarkach.

Dzięki błędom zrobiłem gruntowne porządki w kompie 🙂 antywirus Microsoftu nie pomógł, avast też nie dał rady, do tego instalowałem parę innych programów różnego typu i dopiero problem został rozpoznany przez AVG Anti-Virus.

Znaleziono trojana i problem zniknął ale pojawiał się jeszcze parę razy w późniejszym czasie ? sam nie wiem jak się to naprawiło, przeinstalowywałem Java, skanowałem programami typu spyware które znalazły wiele problemów, ale pewności co pomogło nie mam …

Znalazłem wielu ludzi za forach którzy mieli podobne błędy z wyświetlaniem zdjęć przez przeglądarki, niestety wszystkie porady tam podawane u mnie nie skutkowały.

Telefon

Telefon

Może ktoś wie o co chodzi gdy Facebook nie wyświetla zdjęć, miniatur i grafik, na wszystkich przeglądarkach i w telefonie też ? może ktoś będzie wiedział o co chodziło ? jak na razie problem znikł ale spokoju mi nie daje to że ktoś przez coś, szpieguje mi komputer i mnie … Dodam że nie ściągam żadnych filmów, nie używam programów P2P już od dawna wiem że tam można sobie pościągać samemu różne szkodniki 🙂

Niestety tak jak w życiu bakterie zawsze będą tak samo robaki, wirusy komputerowe też mutują i przez to komputery czasami chorują.

Film to ciekawostka ze świata cyberprzestępczości, oczywiście żaden komputer nie może czuć się bezpieczny, czy to zwykły czy NASA, jednak takie ataki są na krótką metę i z czasem wszyscy prawowici właściciele kont odzyskują nad nimi kontrolę 😉

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Asheraa
Gość
Asheraa

Pierwsze uczucie po zobaczeniu ikonki z wirusem – o mamusiu! i mini zawał! A potem jest tak jak mówisz, wszystko jakoś powraca do normy. Wirusy i włamania to jeszcze nie koniec świata. 😉

yellowish
Gość
yellowish

Ja używam NoScript, pewnie znasz i dużo rzeczy robię pod Linuxem.
„Może ktoś wie o co chodzi gdy Facebook nie wyświetla zdjęć, miniatur i grafik, na wszystkich przeglądarkach i w telefonie też ?” To wygląda mi raczej na problem Facebooka, a nie Twojego komputera. A wejść na czyjś komputer (czyli wprowadzić jakiś program) można też poprzez spreparowaną stronę internetową, z tego co wiem.

yellowish
Gość
yellowish

Stronom które źle się otwierają dodaję tymczasowe zezwolenie (temoporarily allow), to dwa kliknięcia myszą na stronie. Stronom do których mam zaufanie daję stałe zezwolenie. Wiem, że przez JavaScript można załadować program na komputer, dlatego wolę mieć dobrą kontrolę nad JaveScript. Ale na ile to jest w sumie potrzebne, tego nie wiem. Wiem tylko, że to co w filmiku opowiadają nie jest wymyślone, bo co jakiś czas złapią jakąś grupkę, który się włamuje na komputery. Często jest to używane do wysyłania spamu, bo spamu nie da się już wysyłać z pojedynczego komputera, czy pojedynczego adresu mailowego. A spam nadal się opłaca,… Czytaj więcej »

Haker
Gość
Haker

Wirusy jak opanują rejestr to już nie jest miło. Gorsze może tylko być jakby opanowały biosa, wtedy to już nie są przelewki.

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search