Bezrobocie

 In Czas na zmiany, Muzyka, Statystyki, Wiadomości, Życie

Bezrobocie, słuchałem przed chwilą debaty w radio o temacie bezrobocie, bardzo duże, i źle prognozujące na przyszłość. Temat optymizmu u polityków oczywiście różny, osobiście najbardziej nie lubię takiego że jest źle, i będzie gorzej… chyba że nas wybierzecie, to będzie ok 🙂 … Jakoś nie mogę się oderwać od tego tematu, zauważyłem że politycy żyją w całkowicie innym świecie.

 

Bezrobocie

Bezrobocie

Albo po prostu dobrze udają, albo jeszcze inaczej: ktoś im tak wmówił i wydaje im się że tak jest. Nikt chyba nie wie co im siedzi w głowie, czasami nawet oni sami, piszę bo może kiedyś jakiś to przeczyta i się bezstronnie zastanowi.

Poza kłótniami były wesołe momenty, np. nawiązanie do Superstacji „Ja panu nie przerywałem” 🙂 link w słowie superstacja powiązany tematem z politykami, mistrzowie z za oceanu ale jeszcze lepszy ich podsumował 🙂

Wracamy do polski, moje doświadczenie pracownicze na chwilę obecną to około 5 firm na przełomie 15 lat, źle funkcjonuje dawanie ludziom umowy o dzieło, kiedyś firmy myślały by zapewnić pracę na cały rok bo trochę ich zobowiązywały do tego umowy, teraz większość myśli szybko dobrze zarobić i dziękuje, pracownikowi dać jak najmniej mimo tego że firma np. bardzo bogata (widać to na statystykach powiększającej się grupy milionerów a bezrobocie wzrasta?) To przez nieregularne płatności i brak ciągłości w pracy, pogarsza się sytuacja demograficzna. Nie że Polacy tego nie robią 🙂 robią ale w innych krajach bo tam mają lepiej i się nie dziwię dobry wybór, o wiele lepsza przyszłość niż u nas, i to nie przez biedny kraj ale złe zarządzanie, nie ma opozycji która powie to jest spoko oto dowody, a to jest złe oto dowody, partie wszystko negują i nie wiadomo o co chodzi a może wiadomo 🙂

Prywatyzacja – firmy państwowe, emerytury, przywileje, prawo, pozostałości po komunie doprowadzają kraj do zadłużenia. Pamiętam że coś próbowali zmieniać i zabierali ogromne emerytury które sobie sami ludzie przyznawali albo ich znajomi, nie myśląc o wielkości bo państwo za to będzie płacić więc nie ma się co martwić … tak działa firma państwowa. Rozumiem teraz jest fajnie na państwowej posadzie,  ale co zostawicie dzieciom, wnukom ? za sto lat może być podobnie jak w Grecji obecnie,  a już młodzi odczuwają wysokie bezrobocie, mimo tego że miliony ludzi wyjechało za pracą (pomijam temat policji itp. oczywiście oni muszą być za kasę z podatków to normalne i prawidłowe) Nie powinna być państwowa firma która np. produkuje buty, wiemy z doświadczenie że takie coś jest złe dla gospodarki i służy w większości temu by, obsadzić na stanowiskach znajomych. Państwowe firmy bardzo zadłużają kraj a później i tak bankrutują: LOT, Stocznia, PKP itp. itd.

Z ostatniej chwili: (19.02.2013) bankructwo ogromnej firmy budowlanej w Hiszpanii, państwowej firmy i zostawiającej ogromne długi.

Większość przetargów w Polsce jest ustawianych (np. ostatnio nagłośniona na cały świat duża, głośna sprawa z autostradami) Kasa z UE idzie ogromna ale dzielona jest strasznie nierówno, sam kiedyś pracowałem pośrednio w firmie gdzie na inwestycje dawała UE, miliony euro dane a firmy wykonujące bez kasy, niektóre pobankrutowały inne próbują odzyskać choć jakąś część strat w sądzie, setki tysięcy złoty zarobili prezesi a dla zwykłych pracowników już nie wystarczyło itp.

Jeden polityk w debacie mówi że u nas jest dobrze, Hiszpanie przyjeżdżają pracować do nas i nie jest tak źle… 🙂 przyjeżdżają do polski obcokrajowcy pracować owszem, ale w dużej większości na wysokie stanowiska za dużą kasę która im pozwala na spokojne życie, zabierając pracę studentom, nie przyjadą pracować za najniższa krajowa na uczciwej umowie o pracę o której tylu młodych polaków marzy, bo za taką kasę niech sami politycy spróbują samodzielnie przeżyć, i wtedy niech robią sobie szopki, zakupy w żabce itd. myślę że wszyscy wiedzą o co chodzi, nie będę tym razem pisał nazwy tej partii która mi ciężko przez gardło przechodzi, ale zawsze jest za to natchnieniem do „konstruktywnej krytyki” 🙂

Pakt fiskalny, wychodzi że bronię partii rządzącej ale widocznie bliżej mi poglądami do nich, kolejny atak opozycji i mediów bezpodstawny, od dawna wiadomo że UE walczy z zanieczyszczeniem środowiska a my produkujemy dużo energii zanieczyszczając powietrze … PO już dawno o tym myślało i zaczęło realizować plan elektrowni atomowej w naszym kraju ! rozwinięte, zamożne kraje już dawno mają prąd z atomu a my dalej, zabobony i bo Czarnobyl ? a może nie zapinać pasów w aucie ? bo ja znam przypadek gdy człowiek który nie zapiął i przeżył dzięki temu  (wypadł z auta zanim uderzyło w drzewo) Czarnobyl to stare czasy i rzadki wypadek porównując wszystkie elektrownie atomowe na całym świecie. Gdzie są teraz obrońcy chroniący nas przed radioaktywnym promieniowaniem ?  co Wy na energie z węgla ? lepiej budować elektrownie atomowe niż płacić ogromne pieniądze za zanieczyszczenie środowiska, musimy ograniczyć CO2, wcześniej czy później i tak nas to czeka a solary słoneczne nie wystarczą bo u nas w ciągu roku jest bardzo mało słońca.

To tyle moich spostrzeżeń na temat debaty, podsumowując nie wierzę że coś się szybko zmieni w polityce, ale z czasem wszystko jest możliwe 😉

 

Jeszcze ciepły, nowiutki teledysk 🙂 Chłopak się uczył, trenował i płyty nagrywał w tym samym czasie i się nie poddaje 🙂 Dokładnie nie wiem osobiście nie znam, ale słucham od dawna i można brać przykład. Mniej narzekania więcej działania, da się jak się bardzo chce, gdy nie jest się leniwym i dokona się dobrych wyborów. Sam się zmotywowałem do wznowienia treningów na siłowni 🙂 Takie nagrania przechodzą do historii i nigdy nie ostygną, tak samo jak zawsze hitem będzie np. Fancy – Flames Of Love .

 

 

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stefen
Gość
stefen

U nas w temacie praca musi się dużo zmienić, inaczej ludzie nie będą tego wytrzymywać. Powinno się w pracy na stałe robić to do czego człowiek się nadaje, a nie co popadnie. Muszą to zrozumieć też pracodawcy.

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search