Podróż Na Wschód

 In Czas na zmiany, Muzyka, Nocne pisanie, Polityka, Teorie spiskowe, Wiadomości, Życie

Wschód, dziś znowu pojawił się temat Smoleńska i oskarżeń przeciwko PO, PiS pierwsze naciska by sprowadzić wrak szybko, gdy Radosław Sikorski robi co może, próbuje przekonać innych by nam pomogli bo sobie nie dajemy rady z oczywistych powodów, z Rosją nawet Stany Zjednoczone mają trudne rozmowy i czasami muszą ulegać np. tarcza przeciwrakietowa w Polsce.

Gdy tak próbuje co może w miarę możliwości to teraz wychodzi na to że zaszkodził a nie pomógł, bo Unia Europejska teraz nie pomoże, ale może kiedyś tak, nie raz nam pomagała w dyplomacji z Wielkim sąsiadem np. w sprawie embarga na mięso jakiś czas temu „Komisja Europejska podtrzymuje swoje stanowisko, że nie ma żadnego uzasadnienia dla rosyjskiego embarga na import polskiego mięsa. Tymczasem Rosja wciąż źle ocenia stopień bezpieczeństwa tranzytu żywności w Polsce.”

PiS cały czas nie pamięta gdzie leży problem całej tragedii … ten samolot nie powinien wystartować bo warunki atmosferyczne były fatalne, sami jako Polska popełniliśmy największe błędy na początku lotu i w trakcie ryzykując lądowanie.

Wschód

Wschód

Wschód nie jest zły, nie bronię Rosji też popełnili błędy zamiana ciał, czy nawet utrudnianie lądowania, ale to nie tak że to był zamach i odpowiedzialny za to jest rząd Donalda Tuska …. bez przesady. (czuję że to wszystko jest rozdmuchane, na potrzeby kampanii przejęcia sterów nad rządami)

Nie dam sobie ręki odciąć że to nie był zamach, ale nie odpowiada mi ciągłe wypominanie błędów nie podając rozwiązań, oczywiście Pan dziś mówił że na początku trzeba było się kłócić i zaprzepaścić szansę naprawienia stosunków, nawet nie próbować z sąsiadem w końcu się dogadać i żyć w zgodzie, nawet jeżeli się nie udało to warto było spróbować.

Teraz łatwiej jest mówić co można było zrobić kiedyś, jak już minęło dużo czasu i znamy fakty że Rosja nie jest zbyt miła…

Nie znam dobrego rozwiązania tego problemu, wydaje mi się że w tej chwili Rosja nie odda dobrowolnie wraku, a jego odzyskanie musiało by polegać na zrobieniu tego siłą, czy warto próbować ? Może krytykujący posłowie PiS wezmą sprawy z swoje ręce i np. pojadą do Rosji i dogadają się, załatwią sprowadzenie wraku do Polski i w taki sposób będą walczyć, a nie tylko mówić co można było zrobić parę lat temu, co można zrobić teraz ?

Kończę pozytywnie mając nadzieje że w końcu wielkie głowy się dogadają i obejdzie się bez stresu, skończą się niekończące kłótnie i będzie wspólne działanie dla dobra ogółu 🙂 oczywiście tak dobrze to prędko nie będzie ale może kiedyś, wszystko jest możliwe 🙂

https://www.youtube.com/embed/RuQidthIoLk?rel=0

 

Recommended Posts
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Deawuide
Gość
Deawuide

Szkoda gadać o polityce, szlak mnie trafia jak się z ludzi baranów próbuje robić… politycy nie potrafią nawet rozmawiać razem ze sobą, co słychać przy każdej debacie z udziałem różnych ugrupować, a do wspólnej pracy nad lepszymi, mądrzejszymi, rozwiązaniami to jeszcze niestety daleko. Wiezie taksówkarz kobietę. Na zakończenie kursu okazuje się, że ta nie ma kasy. Więc taksówkarz zawraca, jedzie za miasto na piękną, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawę. – Ale proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze, proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża… – mówi prawie płacząc kobieta.… Czytaj więcej »

Atena
Gość
Atena

Minimalnie obiegasz od tematu ale spoko wszystko interesujące 🙂 i fajne, podobnie myślę, pozdrawiam

bellatrix2009
Gość
bellatrix2009

A to co za poematy? 😉 Nie znam…

Asira
Gość

Po fakcie trzeba przeanalizować błąd iznaleźć jakieś wyjście profilaktyczne na przyszłość, a nie skakać sobie do gardeł. Trzeba mieć nadzieję, że się dogadają oraz że większa afera s tego nie wyjdzie.
Dziękuję. Pozdrawiam.

Bananarrama
Gość
Bananarrama

Dzięki za rozsądną krytykę. Ja i mój sąsiad właśnie przygotowuje się do zrobienia trochę badań na ten temat. Książka jest już na naszej liście lektur do przeczytania 😉

Poczta

Jak chcesz to napisz, bądź wyrozumiała/y nie siedzie ciągle przy komputerze ;)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search